Sjezdařské trio Ester Ledecká, Jan Zabystřan a Tomáš Klinský odletělo na soustředění do Chille

Sjezdařské trio Ester Ledecká, Jan Zabystřan a Tomáš Klinský odletělo na soustředění do Chille

4 min 20 s

Rychlostní soustředění v Chille už se pro naše rychlostní specialisty stalo tradicí. Olympijská vítězka v super-G Ester Ledecká a dva členové mužského áčka Jan Zabystřan a Tomáš Klinský odlétají do Chille už počtvrté, přesto letos zažijí něco nového.


Dosud měli tréninkovou základnu vždy ve středisku La Parva, letos však kvůli nedostatku sněhu přesídlí ještě o dalších 500 km na jih do střediska Nevados de Chillan. „Očekávám od tohoto rozhodnutí jednoznačně lepší trénink, než jaký bychom letos měli v La Parvě,“ říká nováček v mužském áčku Tomáš Klinský a doplňuje: „Letošní soustředění bude jiné i v tom, že bude možná zaměřeno pouze na trénink, protože situace se závody je zatím nejistá. Minulé roky jsme vždy startovali i v několika kontrolních závodech, na kterých byly i docela dobré body.“ Na daleký jih bere Tomáš dvanáct párů lyží. „Čtvery na sjezd, čtvery na super-G, dvoje slalomky a dvoje obřačky,“ spočítal svou výbavu těsně před odletem a hned dodal, že na trénink technických disciplín možná vůbec nedojde, ale pro jistotu mají veškerý materiál s sebou.

Jan Zabystřan má o jeden pár slalomek navíc. Také on se však bude věnovat pokud možno rychlosti. „Pro rychlostní disciplíny je pro mě tohle soustředění hodně důležité a vždy mi pomohlo. Najezdím tady 95 % všeho rychlostního tréninku za celý rok, takže z toho docela dobře žiju,“ říká a naoko si postěžuje: „Byl jsem teď před odjezdem pět dní nemocný, střevní chřipka si mě podala. Už jsem v pohodě, ale shodil jsem 5 kg, takže je teď ze mě slalomář, což se před rychlostním soustředěním úplně nehodí.“ Nicméně strava v Chille je na bílkoviny bohatá. „Mají tam super argentinskou svíčkovou, tak jsem si celkem jistý, že to rychle naberu zpět,“ smál se Zaby.

České trio doprovázené sedmi členy trenérského a realizačního týmu se zpět do České republiky vrátí 19. září. Přejeme dobrý trénink!

(EK)

Photo: CzechSki/archiv závodníkůPomoc Ukrajině