Sjezdařky čekaly marně, závodění na Matterhornu znemožnil vítr

Sjezdařky čekaly marně, závodění na Matterhornu znemožnil vítr

3 min

Ester Ledecká s Terezou Novou sepremiérového startu v nové sezóně Světového poháru nedočkaly. Očekávané sjezdy na hoře Matterhorn, položenou mezi švýcarským Zermattem a italskou Cervinií, totiž zhatil nepříznivý vítr. Závodnice tak zůstaly u jediného tréninku, které podmínky povolily.


Proklatý vítr. Nejeden český fanoušek s napětím očekával, jak se vydaří vstup do sezóny nejen ženě dvou sportů Ester Ledecké, ale i Tereze Nové, jež přijela hlavně sbírat cenné zkušenosti mezi elitou.

Zatímco sobotní závod organizátoři zrušili s časovým předstihem, tak nedělnímu sjezdu dávali šanci, začátek trpělivě posouvali o 30 minut, ale nakonec museli uznat, že z důvodu silného větru je příliš riskantní lyžařky poslat na start.

Možné komplikace naznačily už tréninky, neboť se uskutečnil jediný ze tří plánovaných. Ester Ledecká v něm zajela 21. nejrychlejší čas, Tereza Nová uzavírala šestou desítku.

Je škoda, že se neuskutečnil alespoň nedělní závod. Byly jsme se podívat na prohlídce trati a Matterhorn vypadá opravdu hezky. Doufám, že tu dostaneme možnost potrénovat na Světový pohár ve Svatém Mořici, prohlásila Tereza Nová.

Závody sjezdu ve Svatém Mořici jsou na programu druhý týden v prosinci. Světový pohár nicméně pokračuje už příští týden v americkém Killingtonu závody obřího slalomu a slalomu, kde se můžeme těšit na představení Martiny Dubovské a Adriany Jelínkové.Pomoc Ukrajině