×
Sjezdařka Křížová zakončila sezonu titulem mistryně Německa v superG!

Sjezdařka Křížová zakončila sezonu titulem mistryně Německa v superG!

27.03.2014

Sjezdařka Klára Křížová se stala mistryní Německa v superobřím slalomu. "Vyjela jsem si výborné FIS body, takže jsem se vrátila na pozici české jedničky v superG. Celkově mám z těch závodů moc velkou radost," usmívala se Klára Křížová.

Česká reprezentační sjezdařka vypálila v německém Garmisch-Partenkirchenu rybník všem domácím závodnicím a nejen jim. Nikdo nebyl v superobřím slalomu rychlejší než Klára Křížová. "Nestartovalo nás moc, ale konkurence byla. Byly tady tři Italky s dobrými FIS body a pak taky mladé Němky," hlásila Klára Křížová.

Její výkon snesl opravdu přísná měřítka. V cíli byla v čase 1:10.11 a druhá v pořadí Italka Johanna Schnarfová na ni ztratila 37 setin vteřiny. "Jelo se mi moc dobře. Sníh sice docela změkl, ale nebylo to až tak špatné," hodnotila Křížová podmínky a svůj výkon v závodě.

Kompletní výsledky závodu najdete zde.

Klára Křížová (uprostřed) po vítězství v superobřím slalomu na mezinárodním mistrovství Německa (foto: Klára Křížová)

Klára Křížová má za sebou vydařenou sezonu. Několikrát se jí podařilo bodovat ve Světovém poháru, přidala výborné výsledky i v Evropském poháru a velmi dobře reprezentovala i na Olympijských hrách v ruském Soči. Titul mistryně Německa byl příjemným bonusem. "Jsem moc ráda, že jsem tu sezónu zakončila takhle pěkně. Všem co jste mi pomáhali a fandili moc děkuji!!! Bez Vás bych to nezvládla a velký dík taky patří mému servismanovi Ondrovi Trčkovi a trenérovi Zdendovi Chrásteckému! Kluci Díky!!" napsala Klára Křížová na svůj profil na Facebooku.

Kompletní výsledky Kláry Křížové ze sezony 2013/2014 najdete zde.

text: SHToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři