×
Sjezdařka Křížová na stupních vítězů, Krýzl v evropském obřím slalomu dvacátý

Sjezdařka Křížová na stupních vítězů, Krýzl v evropském obřím slalomu dvacátý

11.03.2014

Klára Křížová se postarala o krásný výsledek, když ve sjezdu Evropského poháru v skončila v Soldeu v Andoře na výtečném třetí místě. V Evropském poháru dnes bodoval také Kryštof Krýzl, který skončil v obřím slalomu dvacátý.

Klára Křížová potvrdila roli české jedničky v rychlostních disciplínách a závodě Evropského poháru se v letošní sezoně poprvé podívala na stupně vítězů. Ve středisku Soldeu v Andoře našla ve sjezdu jen dvě přemožitelky. Na první Tamaru Tipplerovou z Rakouska ztratila naše sjezdařka  75 setin vteřiny, druhá Corinne Sutterová ze Švýcarska byla rychlejší než naše sjezdařka o 24 setin vteřiny.

"Mám obrovskou radost, cítila jsem se dobře a věřila jsem si, že by se ta bedna mohla podařit. Takže jsem samozřejmě maximálně spokojená. Ani ten odstup na vítězku nebyl tak špatný. Jely mi lyže, takže musím opravdu hodně poděkovat servismanovi Ondrovi Trčkovi, jak mi je připravil," nezamíná Klára na svůj tým.

Klára Křížová (třetí zleva) na stupních vítězů po sjezdu Evropského poháru v Andoře - foto: Facebook Klára Křížová

A jak je jejím dobrým zvykem, po dobrém výsledku rozhodně neusíná na vavřínech. "Zítra nás tady čeká ještě jeden závod ve sjezdu, tak se budu snažit ten výsledek minimálně napodobit," plánuje Klára Křížová. 

Kompletní výsledky závodu najdete zde.

Body v Evropském poháru si připsal také Kryštof Krýzl. Ve stejném středisku v Andoře, ve stejný den - jen v obřím slalomu. Kryštof si v součtu obou kol připsal slušné dvacáté místo. V celkovém pořadí mu patří 49. místo se 31 body v hodnocení disciplíny v EP. Ve slalomu je pak 54. se 27 body. 

Kompletní výsledky závodu najdete zde.

text: SHToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři