×
Sjezdařka Klára Křížová zajela druhé místo v Evropském poháru v super-G v Saalbach – Hinterglem

Sjezdařka Klára Křížová zajela druhé místo v Evropském poháru v super-G v Saalbach – Hinterglem

12.03.2016

Dala přednost Evropskému poháru před Světovým, aby se pokusila vylepšit si FIS body a podařilo se! Ačkoliv se to po včerejším sjezdu nezdálo, Klára v něm byla 23., dnes v super-G zajela fantasticky a dobyla šesté stupně vítězů v EP ve své kariéře. Dnešním 2. místem vyrovnala svůj dosud nejlepší výsledek z EP z Jasné 2013, to však bylo ve sjezdu. V super-G jsou to její druhé stupně vítězů, ty předchozí zajela rovněž letos. Gratulujeme.

Bodová hodnota jejího výsledku je 14,30 FIS bodů, což s bodovou hodnotou za třetí místo v lednovém EP v Zauchensee dělá průměr 14,67 FIS bodů a zápis ve světovém žebříčku na minimálně 58. místě; a to je opět zlepšení.

Klára byla v cíli záodu přirozeně šťastná. „Samozřejmě jsem moc spokojená a ráda, že to takto vyšlo, trochu mě mrzí včerejšek, ale zase mě to nakoplo a možná by bez včerejška dnes tak dobrý výsledek nebyl,“ vidí pozitiva Klára a dodává: „Myslím, že jsem dnes udělala radost nejen sama sobě.“

A jak se dnes naší reprezentantce jelo? „Dobře, už na prohlídce se mi líbilo, jak je ta trať postavená a věděla jsem, že pokud chci mít dobrý výsledek, musím jet na maximum, bez jakéhokoliv vymýšleni na trati. Během jízdy byl pocit dobrý a byl takový, že jsem neměla na nic čas. Tedy ani čas nad něčím přemýšlet, což je pro mě dobře.“ Jinak řečeno, Klára to pálila, co to šlo. S výsledkem dnes byli spokojení jak trenér Lionel Finance, tak servisman Ondřej Trčka. „Měla jsem dnes ty nejrychlejší lyže,“ usmívá se Klára.

Když přišla řeč na dnešní a zítřejší vypuštěný SP v Lenzerheide, měla Klára naprosto jasno. „Nelituji. Věděla jsem, že tady na EP mám šanci na pódium v obou dvou disciplínách, včera mi to sice nevyšlo, ale dnes jsem si to vynahradila," sdělila nám a vrátila se ke včerejšímu sjezdu. „Včera tam byl problém, že se během závodu rychle měnilo počasí, přišlo difuzní světlo a hlavně holčina přede mnou měla těžký pád, transportovali ji v bezvědomí se zlomenou lícní kostí vrtulníkem a byl na dlouho přerušený závod; to nikdy nepřidá. Z jízdy jsem měla sice dobrý pocit, ale ta psychika hraje svou roli. Za ten celý sjezd, včetně tréninků, se zranily čtyři holky, což je fakt hodně. I já jsem měla v prvním tréninku namále, na jednom skoku jsem šla hodně na paty a málem si nabila, pak odrazovou hranu toho skoku snížili a také závod pustili z nižšího startu původně pro super-G. Nicméně celý ten sjezdový program byl od začátku provázen nepříjemnou atmosférou,“ líčí peripetie rychlostního vrcholového sportu česká reprezentantka.

Nyní čeká Kláru pár dní doma ve Zlíně, pak dva obřáky FIS ve Švýcarsku a poté mistrovství Německa na oblíbeném svahu v Ga-Pa a dál se uvidí. „Ráda bych si sjela ještě dobré FIS doby ve sjezdu. Ačkoliv zadní číslo nehraje v rychlostních disciplínách takovou roli jako v točivých, stále je významným faktorem, který, když už nic, minimálně ovlivňuje psychiku,“ uzavírá Klára.

Výsledky dnešního EP v siper-G najdete zde.

Doplňujeme výsledkový servis z SP v Lenzrheide. Ester Ledecká v dnešním super-G byla pětačtyřicátá a Kateřina Pauláthová dvaapadesátá. Věříme, že holky dnes nabyté zkušenosti zúroččí v zítřejší alpské kombinaci. Závody vysílá živě Eurosport. 

(EK)

 

Photo: archiv K.Křížové

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři