×
Sjezdařka Klára Křížová pod vedením nového trenéra Francouze Lionela Finance

Sjezdařka Klára Křížová pod vedením nového trenéra Francouze Lionela Finance

20.08.2015

Česká jednička v rychlostních disciplínách Klára Křížová (pět bodovaných umístění v minulém ročníku Světového poháru) se od letošní sezóny nově připravuje pod vedením francouzského trenéra Lionela Finance. V dnešních dnech absolvují první tréninkový blok na lyžích ve švýcarském Zermattu.

Loňská spolupráce s francouzským týmem se rozpadla. „Francouzi neměli nejlepší sezónu a tak přistoupili k organizačním změnám, což znamenalo, že Klára zůstala sama,“ říká Klářin manažer a bývalý československý reprezentační trenér Pavel Zelenka. „Po loňské sezóně jsem se poohlížela po novém trenérovi. Věděla jsem, že už nechci další sezónu absolvovat pouze s některým ze zahraničních týmů a nemít tam k sobě svého trenéra, bylo to pro mě důležité. Nakonec jsme se domluvili na spolupráci s Lionelem Financem, trenérem s bohatými zkušenostmi z předchozích angažmá u reprezentačních týmů Francie, Švýcarska, Kanady a naposledy Ruska,“ vysvětluje Klára.

Platy trenérů rozhodně nejsou banální položkou v sezónním rozpočtu sjezdařů. „Podařilo se nám sehnat sponzora přímo na plat a náklady nového trenéra. Podnět vzešel už na MS 2015 ve Vailu, kde ho Klára oslovila nejen svou předchozí sportovní výkonností, ale také vystupováním a svou osobností. Jinak generálním sponzorem Kláry zůstává slovenská firma Northfinder,“ doplňuje Pavel Zelenka.

Momentálně se Klára nachází na prvním třítýdenním lyžařském tréninkovém bloku v Zermattu. „Několikadenní tréninkové bloky na sněhu prokládáme podle počasí jednodenními pauzami, koncem srpna se vracíme domů. Podmínky jsou tady excelentní. První dny jsme se věnovali volné jízdě a následně průpravným cvičením zaměřeným na zdokonalení techniky jízdy. V těchto dnech se dostáváme do bran, konkrétně do obřího slalomu a super-G. Spolupráce s novým trenérem se mi líbí, zatím ji vnímám velice dobře a věřím, že bude přínosná a úspěšná.  Síly jsme tady spojili s ženským italským národním týmem, který je tady rovněž na soustředění. Letos se budeme takto operativně spojovat s různými týmy,“ líčí Klára.

Vedle Lionela Finance se Klářin tým rozšířil o Petra Kakeše, zbylého čs. reprezentanta v rychlostním lyžování. „Petr žije v Oregonu a je to můj konzultant například pro optimální sjezdový postoj. Těsně před zahájením závodní sezóny máme v listopadu naplánované třítýdenní soustředění v americkém Vailu, kde nám Petr bude pomáhat s testováním lyží. Jinak mě letos stejně jako v předchozích sezónách bude doprovázet servisman Ondřej Trčka, fyzioterapeutem zůstává Michal Peroutka a kondičními trenéry jsou nově Josef Anderle a Zuzuna Charvátová,“ uzavírá Klára Křížová.

 

(EK)

Photo: CzechSKi/ZoomAgence, FB Klára Křížová

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři