Sjezdaři v Japonsku: Krýzl vyhrál obří slalomy Far East Cupu, Pauláthová na bednách zlepšila obřákové FIS body

7 min 27 s

Dva slalomy v Hakubě a dva obří slalomy v Nozewa Onsen mají za sebou v rámci úspěšného japonského turné Far East Cupu čeští reprezentanti ve sjezdovém lyžování Kateřina Pauláthová a Kryštof Krýzl. Zítra mají pauzu, během níž se přesunou do Shigakogenu k závěrečným dvěma slalomům.

Kateřina před odletem pomýšlela na zlepšení bodů především ve slalomu. To se zatím nekonalo, zato v obřím slalomu včera skončila druhá a získala 7,12 FIS bodů, což jsou druhé nejlepší body v její kariéře. O něco lepší (6,64) si sjela už jen na Far East Cupu v Koreji před měsícem. A jak se Kateřině jelo? „V prvním kole jsem udělala chybu, což způsobila i volba tvrdších lyží. V druhém už to bylo lepší, měkčí seděly líp,“ uvedla na svých webových stránkách Kateřina. Její nový průměr bude činit skvělých 6,88 FIS bodů, což ji aktuálně zařadí na jednačtyřicáté místo ve světovém žebříčku. Nové boby začnou platit už dvanáctého března, což znamená, že na Světovém poháru ve švédském Åre bude mít opět lepší startovní číslo. A nejen tam, ale po celou následující sezónu.

Dnešní, v pořadí druhý, obří slalom měla Kateřina opět skvěle rozjetý a opět útočila na nejvyšší příčky. Jenže ve druhém kole těsně před cílem byla postavená nepříjemná změna rytmu, v níž naše zádodnice zaváhala a minula poslední dvě branky, za což byla diskvalifikována. Na předchozích slalomech v Hakubě první den vypadla, druhý den skončila třetí. Bodově si však nepolepšila. Další šanci na zisk lepších slalomových bodů bude mít už pozítří v Shigakogenu.

Kryštof Krýzl zvítězil v obou obřích slalomech v Nozewa Onsen a v podstatě vyrovnal své body z loňské sezóny. První závod jel za 8,49 FIS bodů a dnes zvítězil za 9,18 FIS bodů. V obou závodech za sebou nechal na druhém místě Rakušana Hirschbühla. Třetí místo obsadil první den Slovinec Škube a dnes Japonec Ishii. Jedná se letos zatím o nejlepší Kytanovy bodové výsledky, jejichž průměr je 8,84 bodů, což mu pro příští sezónu zajistí opět velmi slušné startovní číslo ve Světovém poháru (přibližně 39 – 42). Na svém FB profilu se dnes radoval: „Druhý obřák taky vyšel.“

Kryštofovi vyšel také druhý slalom v Hakubě, když v něm zajel třetí místo za 9,55 FIS bodů, což jsou jeho letos zatím nejlepší body. Další, ještě lepší, bude chtít určitě přidat 8. a 9. března v Shigakogenu, kde naše duo své japonské turné ukončí. „Původně to vypadalo, že Kryštof s Káčou odjedou v Shigakogenu jenom jeden slalom a druhý den se už budou muset vlakem přesouvat do Tokia, odkud 9. března ve 22.30 místního času odlétají. Nakonec však Kryštof domluvil s jedním ze svých japonských kolegů, že je po závodě odveze na letiště do Tokia autem, čímž jim umožnil startovat i v posledním závodě,“ řekl z Prahy šéf alpských lyžařů Aleš Krýzl.

Naši závodníci z Japonska spěchají, protože Kateřina už v pátek 13. března startuje v obřáku Světového poháru a Åre a Kryštof v sobotu v obřáku v Kranjske Goře.

Našim závodníkům k výborným bodům i umístěním gratulujeme a držíme dál palce. O případných dalších úspěších vás budeme informovat.

Přehled výsledků Kateřiny Pauláthové najdete zde a přehled výsledků Kryštofa Krýzla zde.