×
Sjezdaři mají před olympiádou napilno: 6 závodů ve 4 dnech

Sjezdaři mají před olympiádou napilno: 6 závodů ve 4 dnech

23.01.2014

Program Světového poháru se krátce před začátkem olympijských her řítí závratnou rychlostí a čeští reprezentanti s ním. Tento víkend se závodí v legendárním rakouském Kitzbuehelu a v italské Cortině d Ampezzo.

Klára Křížová, Ondřej Bank, Kryštof Krýzl, Filip Trejbal a Martin Vráblík – ti všichni zasáhnou za české barvy do bojů o body ze Světového poháru.

Křížové už ve čtvrtek jen těsně unikly body ze superG, když brala 37. místo a na poslední bodovanou příčku ztrácela jen sedm desetin. „Pomaličku, polehoučku se přibližujeme. Tak třeba příště. I tak jsem s výsledkem spokojená,“ hodnotila svůj výkon elitní sjezdařka Klára Křížová, které snad úsměv z tváře nikdy nemizí.

Program SP na víkend 23. – 25. ledna:

Čtvrtek 23. 1. – Cortina d Ampezzo – superG – Klára Křížová

Pátek 24. 1. - Kitzbuehel – slalom – Kryštof Krýzl, Filip Trejbal 

                       Cortina d Ampezzo – sjezd  - Klára Křížová

Sobota 25. 1. - Cortina d Ampezzo – sjezd – Klára Křížová

Neděle 26. 1. – Cortina d Ampezzo – superG – Klára Křížová

                       Kitzbuehel – superkombinace – Bank, Krýzl, Vráblík

Na slalom v Kitzbuehelu se moc těší Kryštof Krýzl. „Teď ty poslední Světové poháry nebyly nic moc. Měl jsem docela vysoká startovní čísla, ty tratě, na kterých se závodilo, moc nedržely, tak to nebylo ono. Doufám, že v Kitzbuehelu to bude lepší,“ doufá náš elitní slalomář. „Teď jsme potrénovali v Rakousku v Reiteralmu, byly tam celkem dobré podmínky. Tak snad se mi podaří zajet nějaký slušný výsledek,“ věří zase Filip Trejbal, který nastoupí stejně jako Krýzl do slalomu.

Na programu je v Kitzbuehelu tradičně také superkombinace. V té se představí hned trojice našich sjezdařů – Ondřej Bank, Kryštof Krýzl a Martin Vráblík. A především Ondřej Bank bude chtít ukázat, že krátce před startem olympijských her je jeho forma do superkombinace dobrá. Ve švýcarském Wengenu bral minulý týden v superkombinaci 16. místo. Ondřej ale rozhodně myslí na lepší umístění, tak snad se ho dočká už nyní v Kitzbuehelu. "I když jsem si tady zlomil nohu, tak to tady mám rád. Jezdí se mi tady dobře. To 16. místo z minulé superkombinace nebylo špatné, ale chtěl bych být výš. Sjezd se mi pak celkem podařil, ale na slalom jsem si zapomněl vzít chrániče na holeně do slalomu a to nebylo úplně ono," přiznává se smíchem náš elitní sjezdař Ondřej Bank. V hlavě už má samozřejmě olympisjké hry v Soči a poctivě se na ně připravuje. "Prý tam nebude moc času a prostoru na trénink, tak se snažíme to nahnat tady. Obětoval jsem teď jeden start ve sjezdu a trénovali jsme slalom. Tak uvidíme, už se moc těším," usmívá se Ondřej Bank. 

text: SHToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři