×
Sjezdař Bank na legendárním Lauberhornu fantasticky devátý! Gratulujeme!

Sjezdař Bank na legendárním Lauberhornu fantasticky devátý! Gratulujeme!

18.01.2015

Když projel s číslem 43 cílem, neměl ani sílu se pořádně radovat. „Byl jsem tak vyčerpaný, že jsem ani pořádně neviděl, takže jsem si 9. místem ani nebyl jistý,“ líčí Ondra. Zajet ve wengenském sjezdu TOP 10, to už je něco. „Pocity jsou skvělé, Wengen je legendární, je to prostě super, paráda,“ usmívá se Bany. Je to přesně ten TOP výsledek, o kterém před sezónou mluvili, a pro který makali. „Kolem sjezdových lyží je opravdu strašně moc práce, už jen to tahání mnoha těžkých párů a neustálé testování je náročné. Po takovém výsledku, jako je ten dnešní, mají i lidé z týmu více energie.“

A jak se Banymu jelo? „Jelo se mi normálně, už v trénincích jsem tady byl rychlý (pozn. 2x 12.), stopu tady mám dobře najetou. V posledních dvou pasážích byl už hodně stín a už jsem nemohl. V tréninkových jízdách jsem schopen si to pohlídat a síly rozložit, soutěžní zatížení je však něco jiného, po všech stránkách. Dole jsem měl namále, hrozilo, že se nevlezu do poslední branky. Ale je to bomba, jeden z mých nejcennějších výsledků.“

Soupeři reagovali na Bankův výkon pozitivně. „Gratulovali mi a říkali, že z cíle mou jízdu sledovali se staženými zadnicemi a očekáváním, co s tím po dobrých mezičasech udělám. V zásadě už je ale moc nepřekvapuji, už si na mě pomalu zvykli.“ Zvítězil Rakušan Hannes Reichelt před Švýcary Feuzem a Jankou.

Jak dnešní závod viděl trenér Tomáš Bank? „Nejdřív to byly nervy, pak to bylo dobré. Závod pořád odkládali a přerušovali. Na jedné straně kvůli pádům, na druhé straně kvůli faktu, že se hackeři nabourali do vysílaček FIS a organizátorů a rušili spojení, což se muselo řešit. Když bylo 15hod. a Ondra stále ještě nestartoval, byl už jsem fakt nervózní, protože se začalo pomalu stmívat. Nakonec Ondra startoval v 15.15, nahoře je to jižní svah a trať se zrychlila, naopak dole už byl velký stín a posledních 30 vteřin už úplná difuze, takže se to zase srovnalo. Byla to Ondrova ideální jízda. Nahoře perfektní, v „Kernen S“ to nebylo úplně čistě projeté, pak to bylo zase dobré, ve spodní části udělal maximum, co mohl. Jsme spokojení,“ zhodnotil Tomáš Bank.

Po dnešním závodě Ondrovi patří průběžné 25. místo v pořadí disciplíny, ve WCSL podle níž se nasazuje do závodů je 33. Když vypustíme závodníky, kteří momentálně ze zdravotních důvodů nejezdí, měl by Ondra příští týden v Kitzbühelu startovat s číslem v top 30. „Jet s číslem do 30 je důležité kvůli podmínkám a viditelnosti. Když jsou v závodě dvou minutové startovní intervaly a vyšší, s pozdějšími čísly už je špatně vidět a to pak hraje velkou roli,“ uvádí Tomáš a Ondra doplňuje „Bude dobře, když to s číslem vyjde do 30. Ale asi bych nechtěl jet první trénink na Hahnenkamu s jedničkou, ale závod s takovou sedmičkou bych si klidně dal.“ směje se Bany. „Pokud v Kitzbühelu půjde všechno tak jak má a budu mít dobré startovní číslo, tak si myslím, že mám na to zajet sjezd do 15. místa. Ono, nebýt velké chyby, mohlo to tam být už mezi svátky v Santa Caterině,“ doplňuje Ondra.

Výsledky sjezdu ve Wengenu najdete zde.

Klára Křížová v dnešním sjezdu v Cortině d´Ampezzo skončila 35., k zisku bodů jí scházelo 0,79s. Na svém FB profilu k tomu uvedla: „Poslední dny se mi moc na závodech teda nedaří. Pff, no nic, jediné co se dá děla je, poučit se z vlastních chyb a nepřestat věřit, že to má svůj význam a pokračovat za svým srdcem.“ Závod vyhrála Lindsey Vonnová a svým 62. vítězstvím v SP vyrovnala ženský historický rekord Annemarie Moser-Pröllové. V zítřejším super-G startuje Klára s číslem 40. Držíme palce.

Výsledky dnešního sjezdu v Cortině najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgence

 Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři