Sjezd mužů na ZOH ovládli Norové, nejlepší z Čechů Filip Forejtek obsadil 38. místo

2 min 36 s

Královská disciplína sjezd mužů se na této olympiádě stala kořistí Nora Aksela Lunda Svindala, který se olympijským vítězem ve sjezdu stal poprvé, ve Vancouveru 2010 získal zlato v super-G. Stříbrnou medaili vybojoval jeho krajan Kjetil Jansrud, bronzovou Beat Feuz (SUI). Filip Forejtek skončil 38., Jan Hudec 45. a Jan Zabystřan 46. Ondřej Berndt se rozhodl nenastoupit do závodu.

Filip Forejtek byl z našich závodníků nejlepší na osmatřicátém místě. Celý týden zde jezdil velmi dobré časy v tréninku, v kombinačním sjezdu se mu tolik nedařilo a dnes klasickém sjezdu to bylo opět lepší. „No chtěl jsem jet alespoň o vteřinu rychleji, s časem moc spokojený nejsem. Udělal jsem pár chyb, ale užil jsem si to a moc mě to bavilo,“ řekl v cíli Filip Forejtek s tím, že byl také rád, že nefoukalo a bylo hezké počasí.

Honza Hudec se na trati pral na skocích jako lev. Bylo znát, že ho občas doskok zabolí. A Jan Zabystřan se sympaticky pral sám se sebou. Sjezd tady mu úplně nesedí, ale každou jízdou se snaží dostat dál.

Zítra je na programu super-G, přímý přenos začíná na ČT Sport a Eurosportu 1 ve 3.00 SEČ.

Výsledky olympijského sjezdu mužů najdete zde.