×
Sjezd mužů na ZOH ovládli Norové, nejlepší z Čechů Filip Forejtek obsadil 38. místo

Sjezd mužů na ZOH ovládli Norové, nejlepší z Čechů Filip Forejtek obsadil 38. místo

15.02.2018

Královská disciplína sjezd mužů se na této olympiádě stala kořistí Nora Aksela Lunda Svindala, který se olympijským vítězem ve sjezdu stal poprvé, ve Vancouveru 2010 získal zlato v super-G. Stříbrnou medaili vybojoval jeho krajan Kjetil Jansrud, bronzovou Beat Feuz (SUI). Filip Forejtek skončil 38., Jan Hudec 45. a Jan Zabystřan 46. Ondřej Berndt se rozhodl nenastoupit do závodu.

Filip Forejtek byl z našich závodníků nejlepší na osmatřicátém místě. Celý týden zde jezdil velmi dobré časy v tréninku, v kombinačním sjezdu se mu tolik nedařilo a dnes klasickém sjezdu to bylo opět lepší. „No chtěl jsem jet alespoň o vteřinu rychleji, s časem moc spokojený nejsem. Udělal jsem pár chyb, ale užil jsem si to a moc mě to bavilo,“ řekl v cíli Filip Forejtek s tím, že byl také rád, že nefoukalo a bylo hezké počasí.

Honza Hudec se na trati pral na skocích jako lev. Bylo znát, že ho občas doskok zabolí. A Jan Zabystřan se sympaticky pral sám se sebou. Sjezd tady mu úplně nesedí, ale každou jízdou se snaží dostat dál.

Zítra je na programu super-G, přímý přenos začíná na ČT Sport a Eurosportu 1 ve 3.00 SEČ.

Výsledky olympijského sjezdu mužů najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgenceToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři