Sezóna 2015/2016 dneškem skončila, v posledních závodech zvítězil Filip Forejtek a Tereza Kmochová byla třetí

4 min 25 s

Přesně v polovině dubna se na poslední lov bodů do italské Soldy vydali čeští reprezentanti. Filip Forejtek sezónu oslavil vítězstvím v obřím slalomu a nejlepšími FIS body dosavadní kariéry, o den dříve byl druhý a Tereza Kmochová skončila druhý den třetí, když si vyjela druhý nejlepší bodový výsledek sezóny.

Jak začal, tak skončil. Filip Forejtek zahájil sezónu 9. listopadu obřím slalomem NJR v italské Soldě a zvítězil v něm. Tehdy to byly jeho nejlepší body kariéry 29,78 a vůbec první vítězství juniorské/seniorské kategorie. Poslední závod sezóny absolvoval 15. dubna opět v Soldě a opět v obřím slalomu vyhrál se ziskem 19,28 FIS bodů a úspěšně tak zakončil vydařenou sezónu, v níž několikrát vystoupil na stupně vítězů, skončil 15. na MSJ v alpské kombinaci a nominoval se do reprezentačního týmu mužů. „Bylo hodně pěkné zahájit a zakončit sezónu 1. místem v Soldě, opticky to ve výsledcích pěkně hraje. V listopadu jsem si tam sjel poprvé pod třicet bodů, teď poprvé pod dvacet bodů, je to super pocit,“ říká spokojený vítěz, který o den dříve obsadil druhé místo.

V závodech se dařilo také dalším českým reprezentantům. Ondřej Berndt skončil po oba dva dny těsně pod bednami na čtvrtém místě a Adam Kotzmann byl druhý den šestý a vyjel si druhý nejlepší výsledek sezóny 26,19 FIS bodů.

Na stupně vítězů se mezi ženami prosadila Tereza Kmochová, nejlepší handicapovaný sportovec ČR 2015. Druhý závod v Soldě zajela svůj druhý nejlepší výsledek sezóny, když skončila v obřím slalomu na 3. místě, první den byla osmá. Její bodový průměr pro příští sezónu činí 27,08 FIS bodů, což je 289. místo na světě. Ve slalomu je 245. s 28,95 FIS body. Ani v jedné z disciplín si Tereza ještě tak vysoko nestála. Je to velký úspěch pro neslyšící sportovkyni.

Na 13. a 14. místě dojela Pavla Klicnarová. První den po prvním kole byla dokonce třetí, druhé kolo jí ale tolik nesedlo a klesla na konečné 13. místo.

Výsledky obřího slalomu mužů v Soldě najdete zde, žen zde.