Série Far East Cup Bears Town: Zabystřan zvítězil ve slalomu a Berndt na životních bodech, Krýzl třetí v obřím slalomu

7 min 9 s

Z Yongpyongu se naši reprezentanti přesunuli do dalšího korejského střediska Bears Town, kde série Far East Cupů pokračovala dvěma obřími slalomy a dvěma slalomy. Jan Zabysřan vyhrál první závod ve slalomu a ve druhém obsadil 3. místo, Ondřej Berndt zajel druhé místo ve druhém slalomu a třetí místo v prvním a spolu s body vyjetými za vítězství v Yongpyongu se dostal na první místo v ČR v této disciplíně.

Ondřej Berndt neodjížděl do Jižní Koreji v úplně nejlepším zdravotním stavu. Koleno ho trápí už několik týdnů, na Speed Weeku v rámci MČR kvůli tomu nenastoupil ani do slalomové části alpské kombinace, k tomu se v Koreji na agresivním sněhu přidaly potíže se zády v obří slalomu, nicméně ve slalomech ze sebe dokázal vydat to nejlepší, co v něm je a pokaždé zajet stupně vítězů. Odměnou je mu vyjetý životní bodový průměr v hodnotě 15,90 FIS bodů (starých bodů to představuje 6,90) a získaná pozice české slalomové jedničky o pouhých šest setin před Janem Zabystřanem. K výsledkům Ondra řekl: „Tři ze tří slalomů FEC na bednách, z toho dva nejlepší výsledky v životě znamenají spokojenost.“

Jan Zabystřan může z Koreji odjíždět s jedním prvním a jedním třetím místem ve slalomu rovněž spokojený. Vyjel je 15,46 a 16,97 FIS bodů, což činí bodový průměr 16,22 FIS bodů (7,22 starých) a v podstatě tak obhájil loňských 15,96 bodů, kterými figuruje na 46. místě světa. Kromě toho si vylepšil téměř o bod obří slalom na 25,38 FIS bodů, když zajel dvě čtvrtá místa a jedno šesté.

Kryštof Krýzl po dvouměsíční pauze zajel v jednom obřím slalomu 3. místo, ve druhém na 5. místě a ve slalomech sedmý a třináctý. Bodově si nezlepšil, to zvládl už začátkem prosince ještě před zraněním kotníku na čínské sérii FEC, ale všechny výsledky jel mezi dvaadvaceti a šestadvaceti body.

Člen „B“ týmu mužů Martin Štěpán si v korejské sérii vybral dávku smůly, když v jeho hlavní disciplíně slalomu nedojel ani jeden závod a v cíli obřího slalomu, kde dvakrát dojel si body nezlepšil.

Filip Forejtek působící dlouhodbě na univerzitě v Coloradu, USA vyhrál a skončil druhý v občích slalomech kategorie FIS v Park City. Bodově se zlepšil o tři a půl bodu na průměr 29,71 FIS bodů, starých 15,71 bodů, což představuje Filipovo kariérní maximum.

Solidní výsledky v obřím slalomu zajel Adam Kotzmann. V St. Giovanni di Fassa skončil třetí na závodech kategorie CIT a na obřím slalomu na slovinském Krvavci si sedmým místem vyjel 37,13 FIS bodů, což odpovídá 23,13 starých bodů.

Dobrá zpráva přichází od člena "B" týmu Daniela Pauluse. Po kompresní fraktuře obratle z přelomu října a listopadu a po úporné rehabilitaci a práci na návratu se tento týden poprvé postavil na lyže! Proháněl se na nich po italských sjezdovkách v Plose a na sociálních sítích prozradil: "Nikdy jsem nepřestal snít o momentu, kdy se znovu postavím na lyže. Dva měsíce jsem byl upoutaný na lůžko a pak měsíc tvrdě dřel. Těším se, až začnu zase závodit, je ale přede mnou stále velký kus práce." Na sníh se příští týden vrací také Kateřina Pauláthová.

Přehled výsledků z FEC v Koreji najdete zde.