×
Se staronovou značkou lyží, nadějí a helmou Ondry Banka odlétá Jan Hudec na Světový pohár do Lake Louise

Se staronovou značkou lyží, nadějí a helmou Ondry Banka odlétá Jan Hudec na Světový pohár do Lake Louise

21.11.2017

Světový pohár sjezdařů v rychlostních disciplínách vypukne už o tomto víkendu v kanadském Lake Louise. Již na středu jsou naplánovány první tréninky sjezdu. Tak trochu na poslední chvíli, ale s nadějí, odletěl v úterý do Kanady český reprezentant a kanadský olympijský medailista z posledních Her v Soči Jan Hudec.

V zahraničí je stále za borce, v Česku to má trochu složitější. Možná proto, že úspěchy získal pro jinou zemi. „Po loňské sezóně a letošních zdravotních peripetiích, jsem skoro zapomněl, kdo na lyžích jsem. Místy jsem ztrácel víru.“ Loni si Hudec prošel nejen vleklými bolestmi kolen, ale také neutěšující situací s materiálem. K tomu v úvodu letošní přípravy vylétl ze sjezdovky a zranil se. Na sníh se po operacích kolene a ramene vrátil po pěti měsících začátkem listopadu. 

Nyní má za sebou dva kempy v Söldenu. „Ze začátku mě bolelo celé tělo, ale být zpět na lyžích je skvělé.“ A další věci se v tu dobu začaly hýbat pozitivním směrem. „Začal mě opět podporovat jeden z mých hlavních sponzorů z Kanady, což mi hodně pomohlo. Navíc, kdykoliv mě tento člověk podpořil, vždy se mi dařilo a já na tyto věci docela věřím.“ Dalším pozitivem bylo obnovení spolupráce se značkou lyží, s kterou Honza vyrostl a jsou s ní spojeny jeho největší úspěchy. „Jsem zpátky na Rossignolu. Přijali mě s otevřenou náručí, dokonce se ptali, proč jsem se neozval dřív. Všechen materiál dovezli na test do Söldenu včetně několika lyží od Innerhofera, který je u nich v rychlostních disciplínách jedničkou. Můžu na závodech používat jeho druhé lyže, což slibuje kvalitu. Tak snad to letos klapne.“

Změnou číslo dvě je Honzova helma. Používá letos tu od Ondry Banka, přesně v designu, ve němž Ondra závodil. Třetí změna je v týmu. Z finančních důvodů opustil trenéra Lionela Finance a nově ho doprovází Marek Schromm a kondiční trenér. „Jsem pro Honzu parťák na cestách, kámoš a druhýma očima v tréninku. On je dnes tak daleko, že si věci dokáže vyhodnocovat sám a ještě předávat dál,“ říká Marek Schromm.

Natrénováno má letos zatím docela málo, opravdu naplno absolvoval pouze tři dny tréninku. Hudec ale je na podobný scénář už řadu let zvyklý. Tomáš Bank o něm několikrát prohlásil: „Je to rutinér. Pokud je na tom slušně zdravotně a má dobrý materiál, tak si tu nejrychlejší stopu umí najít.“

Na americký kontinent v úterý odletěla také Martina Dubovská, Klára Křížová je v Kanadě od neděle, Ester Ledecká v USA od 7. listopadu stejně jako Kateřina Pauláthová a Tereza Kmochová, Kryštof Krýzl od minulého čtvrtka.  

(EK)

Photo:Archiv M.Schromm

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři