×
Šárka Strachová ve slalomu v Killingtonu na sedmém místě

Šárka Strachová ve slalomu v Killingtonu na sedmém místě

27.11.2016

Už podruhé v nové sezóně vybojovala sedmé místo ve slalomu česká reprezentantka ve sjezdovém lyžování Šárka Strachová. Po prvním kole jí patřila osmá pozice, v kole druhém předjela Fridu Hansdotterovou (SWE) a o jednu příčku se zlepšila. Skvěle projela závěrečnou pasáž druhého kola, bojovný byl i úvod, ve střední pasáži byla ve srovnání se nejrychlejšími soupeřkami pasivnější. Každopádně 7. místo je dalším TOP výsledkem v extra úspěšné kariéře této lyžařky, gratulujeme. Druhá česká reprezentantka Martina Dubovská chytila po prvním mezičase prvního kola špicara a závod nedokončila. Jízda to ale byla do té doby slibná.

Druhý závodní den v Killingtonu, už 20. středisku v USA, které mělo tu čest hostit Světový pohár v alpském lyžování, dopřál závodnicím mnohem příznivější podmínky, než tomu bylo předchozí den v obřím slalomu. Viditelnost byla optimální, pista kompaktní a tvrdá. Přesto se ale koryta. „Byly tam nějaké díry, ale bylo to celkově dobré,“ říká Martina Dubovská. V Druhém kole pak bylo vidět, že se trať se postupně zpomaluje. Zajímavé byly parametry svahu, které určují stavbu trati. Trať byla tak krátká a ve střední pasáži natolik prudká, že při dodržení pravidel musely být branky postaveny na vzdálenost 10 metrů, aby se na svah požadovaný minimální počet bran vešel.

Šárka Strachová k svému vystpoupení v Killigtonu napsala na sociální síti: „Druhý letošní závod, druhé sedmé místo. Škoda nepovedeného závěru prvního kola. Příště už snad dám obě kola od startu až do cíle,“ doufá. Šárka se urychleně přesouvala na letiště, aby mohla co nejdřív odletět zpět do Evropy.

Martinu Dubovskou špicar mrzel: „Štve mě to ‚mega‘ hodně! Je to pořád něco – v obřáku hůlka, dnes tohle… A právě, když jsem chytila takový dobrý rytmus. Teď to musím hodit za hlavu. Budu teď dva dny v New Yorku, tak přijdu na jiné myšlenky. Sestriére snad už bude ‚moje‘. Každopádně makám dál.“

Světový pohár žen v technických disciplínách bude pokračovat v již zmiňovaném Sestriére 10. – 11. prosince. Slalomové duo Strachová, Dubovská doplní Kateřina Pauláthová. Ta vystřídá, podle pravidel o střídaní českých závodníků v SP, v obřím slalomu Martinu Dubovskou. Mezitím se ale ještě uskuteční příští víkend rychlostní disciplíny v Lake Louise s Ester Ledeckou a Klárou Křížovou. A muže čeká ve stejném termínu náhrada za Beaver Creek, tedy Val d’Isere.

Výsledky závodu najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgence

 Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři