×
Šárka Strachová podruhé v této sezóně dobyla stupně vítězů, v Santa Caterině je druhá!

Šárka Strachová podruhé v této sezóně dobyla stupně vítězů, v Santa Caterině je druhá!

05.01.2016

Velká gratulace Šárce Strachové k fantastickému druhému místu ve Světovém poháru v italské Santa Caterině! Jedná se o Šárčin dosud nejlepší výsledek sezóny, který ji posunul na druhé místo v průběžném hodnocení slalomu SP.

Část rozhovoru s Šárkou zveřejněná na jejím FB profilu, ptá se její manažer Karel Tejkal:

Jaké jsou pocity?

Radost je určitě veliká, z každého umístění na bedně je velká radost. Na slavení zatím není čas, ono po závodě na stupních vítězů jsou vždy povinnosti, i když příjemné. Teď se balíme a vracíme se zpět do Rakouska, takže máme dnes před sebou ještě nějakých 7-8 hod. cesty. Na Santa Catarinu mam moc hezké vzpomínky, v sezóně 2004/05 zajela jsem tady svoji první velkou medaili, ale nemyslím si, že to mělo na dnešní závod nějaký vliv. Ta sjezdovka dnes byla moc hezká co se týče profilu a byla moc dobře vypreparovaná, byla hodně ledová a tyhle sjezdovky se mi líbí a já jsem se snažila dneska tuhle možnost využít.

Upravovali jste nějak speciálně materiál na tuto pistu?

Nebyla žádná speciální úprava materiálu, my jsme teď hodně i na ledových tratích trénovali, já tyhle trati mám ráda. Ona ta horní pasáž trati byla hodně ledová, pak ta spodní byla spíš jako agresivní, hodně tvrdý sníh a některým závodnicím dělalo problém přechod z ledové trati na tu agresivní, ale ono je to hodně o sebevědomí a některé závodnice, ty trošku technicky slabší, s tím možná měly problém v té prudší pasáži, na to technickém úseku, jet technicky dobře.

Mluvíte o sebevědomí. Jeli jste s tím, že jedete na bednu?

Nejela jsem s tím, že utočím na bednu, ona je hrozně důležité vůbec nějak nepřemýšlet o tom, kdo je za mnou, kdo je přede mnou a o kolik, ale soustředit se na to jet technicky dobře a tu samotnou jízdu, na ten aktuální výkon a pak už zbývá  se jenom dívat, jak jedou ostatní soupeřky, ono se nedá moc přemýšlet před 2. kolem, že jsem 3. a za mnou je o pár setin někdo a přede mnou o tři desetiny vedoucí závodnice, takže je důležité se soustředit na sebe, na tu jízdu a snažit se jet co nejtechničtěji a riskovat. Já jsem byla ráda, že se mi hlavně podařilo udržet tu pozici po prvním kole, že jsem dojela a vedla, což právě se mi nedařilo v posledních 2 závodech, jsem neudržela pozici po prvním kole, něco málo jsem se propadla, a dneska už vlastně bylo jasné, že budu na stupních vítězů a potom už jsem jenom sledovala, jak jedou ostatní závodnice.

Znáte své aktuální pořadí v hodnocení SP?

Neznám a pro mě to ani není důležité, pro mě teď jsou důležité další závody a tady to bodové hodnocení moc nesleduji.

A když vám prozradím, že jste druhá?

Tak samozřejmě je to fajn a budu se snažit, abych dál jezdila co nejlepší výsledky a atakovala  stupně vítězů a samozřejmě pořád ještě to není to vítězství, takže budu dělat maximum proto, aby to vítězství, přece jenom už na něho čekám hodně dlouho, tak aby padlo třeba alespoň letos.

Na třetím děleném místě v SP jsou dvě Slovenky, byť se to ještě může změnit, tak v Jasné to bude asi velká řežba. Jak se těšíš na závody na Slovensku?

Já se těším moc, já si myslím, že ty závody budou hezké, Veronika říkala, že už  teďka je totálně vyprodáno, nejsou volná místa. A určitě oni uspořádají krásné závody, bude tam určitě hezká atmosféra, takže tam se těším moc. Já doufám, že třeba i někdo z Česka se tam vypraví, aby zafandil.

Trochu jste nakousla, že by jste ráda i první místo…

Vítězství se nedá naplánovat, to se musí stát a je potřeba zajet dvě perfektní jízdy a samozřejmě to dnešní 2. místo mi zase dodá trošku víc sebedůvěry, proto abych mohla závod jet uvolněněji a víc riskovat. Doufám, že bude zase takováhle hezká trať ve Flachau a znovu se pokusím udělat maximum a uvidíme co se stane.

Bude nějaká oslava a jaký je další plán na příští týden?

Přesouváme se zpátky do Ramsau nebo na Reiteralm, budeme mít 1-2 dny volno přes víkend bychom chtěli trénovat a připravit se v klidu na Flachau, které je příští úterý. A oslavíme, asi ne dneska, ale určitě to nějakou skleničkou zapijeme, protože každé takovéhle umístění se určitě musí oslavit.

Závěrem Šárka poděkovala všem za podporu a my Šárce ještě jednou gratulujeme k fantastickému výsledku.

Další česká reprezentantka Kateřina Pauláthová bodovala v obřím slalomu Evropského poháru v Zinal na čtyřiadvacátém místě a do hodnocení soutěž si připsala sedm bodů.

Výsledky se slalomu SP v St. Caterině najdete zde a výsledky z obřího slalomu EP v Zinal zde.

(EK)

 

Photo: CzechSki/ZoomAgenceToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři