Šárka Strachová zajela v Mariboru šesté místo

8 min 31 s

Šesté místo patří ve slalomu Světového poháru v Mariboru Šárce Strachové. Gratulujeme. Martina Dubovská na 34. místě nepostoupila o 0,26 s do druhého kola a Gabriela Capová první kolo nedokončila. V článku se dozvíte, i jak se dařilo Ester Ledecké a Kateřině Pauláthové v závodech FIS.

Šárka Strachová byla šestá už po prvním kole, stupně vítězů však měla v dosahu, ztrácela na ně jen necelé půl vteřiny. A to jízdy v prvním kole, hlavně její střední pasáž, nebyla tak agresivní, jako o pár dní dříve v Zagrebu, kde brala třetí místo. V druhém kole ale Šárka zintenzivnila tempo, přidala na dynamice a rychlosti a celkově byla velmi aktivní. Jen v jednom místě trochu polevila, přibližně patnáct bran před cílem na krátko ubrala z aktivity, hned se ale opět rozjela a pěkně to napálila. V cíli se ujala vedení. Byla spokojená a zdálo se, že by se mohla posouvat výsledkovou listinou vzhůru, možná i opět na stupně vítězů. Jenže skvěle své jízdy zvládly i soupeřky a tak Šárka nakonec zůstala šestá. V sezóně má tradičně vyrovnanou bilanci a čtyřiceti body za 6. místo si upevnila 5. pozici v letošním slalomu SP a tudíž pozici páté nejlepší slalomářky světa.

Martina Dubovská předvedla se startovním číslem 57 velmi solidní jízdu se ztrátou pouhých 2.80 s na průběžně vedoucí Shiffrinovou. „Jela docela dobře, ve střední pasáži v jednom místě trochu přibrzdila, vršek i spodek, ale byly v pořádku. Je to těsné, v Semmeringu byla tam, teď zas chodí kolem toho. V dalším závodě bude muset jet bez chyb od vrchu až dolů a pak to bude dobré,“ říká trenér Jano Dubovský.

Gabriela Capová podobně jako v Zagrebu nedokončila první kolo.

Slalom se stal kořistí Mikaely Shiffrinové (USA), druhá byla Wendy Holdenerová (SUI) a třetí Frida Hansdotter (SWE). Kompletní výsledky závodu najdete zde.

Kryštof Krýzl ve slalomu v Adelbodenu nepostoupil do druhého kola. Závod byl ovlivněn hustou mlhou, která průběhu startu závodníků z první sedmičky zahalila trať tak, že v televizních kamerách slalomáři nebyli vidět. Kryštof Krýzl skončil 38. a k postupu potřeboval jet o 0,68 s rychleji. „Dnes jsem jel prostě blbě,“ sdělil prostřednictvím otce Aleše Krýzla. Sám pak řekl: „S tou mlhou jsem docela psychicky bojoval už na startu. Nejhorší je, když není vidět vůbec nic pod nohama. Člověk jde pak přirozeně dozadu do záklonu a tím se hodně brzdí. Je to o psychickém nastavení pozitivně se naladit a bojovat. Vlastně jsem z toho rozčarovaný, moc se to totiž nepovedlo,“ uzavírá Kitan, který však vůbec nemusí smutnit, neboť o den dříve zajel životní obří slalom na 14. místě. Výsledky ze slalomu v Adelbodenu najdete zde.

V závodech kategorie FIS se v minulých dnech dařilo Ester Ledecké a dobrý výsledek ve sjezdu zaznamenala Kateřina Pauláthová. Ester Ledecká Zvítězila minulý týden v obřím slalomu v Kranjske Goře a druhý závod obsadila druhé místo. Zlepšila si tak bodový průměr o tři FIS body na 21,88 bodů. „A to to po oba dny v prvním kole pokazila, když dost chybovala. Ve druhých kolech to bylo vždy lepší, napálila to a byly z toho nejlepší časy kola,“ prozradil nám Esterčin lyžařský trenér Tomáš Bank. Přehled výseldků Ester ledecké najdete zde.

Kateřina Pauláthová vyrazila zkraje roku do Francie na závody rychlostních disciplín a na poprvé si sjela dobré body ve sjezdu. Ve druhém závodě dokonce zajela s vysokým startovním číslem 52 páté místo za 37 FIS bodů, což je pro bezbodovou závodnici skvělý výsledek. Spolu s druhým výsledkem z Tignes bude mít bodový průměr 49,94 FIS bodů, což jí vynese na cca 138. místo na světě. „Mám zajeté lyže od Rossignolu po Larise Yurkiw. Jezdilo se mi skvěle, přestože jsem na nich stála snad popáté v životě. Lyže mě poslouchala, pochopila jsem, jak je potřeba nechat je jet. Přesto jsem tomu pátému místu v cíli ani nemohla uvěřit. Moc mě bavilo sledovat ten pokrok a jsem ráda, že se mi to podařilo,“ uzavřela Kateřina. Výsledky z druhého sjezdu v Tignes najdete zde.