Republikovými mistry ve slalomu se stali Müller a Dubovská

Republikovými mistry ve slalomu se stali Müller a Dubovská

5 min 30 s

Mistrovství České republiky v sobotu pokračovalo slalomem. Závod mužů ovládl Calum Langmuir, mistrem republiky byl pátý Marek Müller. Ženám kralovala Martina Dubovská, největší favoritce statně zatápěla Adriana Jelínková, nakonec se ale musela spokojit s druhou příčkou.


Stejně jako v pátek, tak i v sobotu začínali muži. První kolo zvládl mezi slalomovými brankami nejlépe britský reprezentant Calum Langmuir, který si na druhého Martina Hyšku ze Slovenska vybudoval náskok rovné půl vteřiny.

Nejlepším českým závodníkem byl třetí Martin Štěpán, jenž zaostával za druhou příčkou rozdílem 17 setin. Další Čech figuroval na osmé pozici, Jan Rechtenberg ztrácel na medailová umístění více jak jednu vteřinu.

Velké překvapení přineslo první kolo žen. Obrovská favoritka Martina Dubovská totiž nestačila na krajanku Adrianu Jelínkovou, ale jen těsně o devět setin, takže druhé kolo slibovalo pořádně dramatickou podívanou.

Velmi pěknou jízdu předvedla i pátá Klára Gašparíková, jež o sedm setin prohrála se čtvrtou Szőllősovou z Izraele, na třetí Nizozemku Derksovou potom ztrácela už lehce přes sekundu. V závěsu za krajankou se držely sestry Sommerovy Elese a Celine.

Calum Langmuir potvrdil, že jeho vítězství z prvního kola nebylo náhodné. Nejlepší jízdou se prezentoval i v druhém kole a po zásluze zvítězil s propastným rozdílem vteřiny a 79 setin před druhým Adamem Nováčkem ze Slovenska, třetí pozici obsadil Brit Jack Irving.

Mistrem České republiky se stal pátý Marek Müller. Druhou jízdu měl třetí nejrychlejší a pořadím poskočil o osm příček. Také k triumfu využil výpadku po prvním kole třetího Martina Štěpána, druhý nejlepší Čech Jiří Hartig obsadil osmou pozici.

Největší favoritka mezi ženami Martina Dubovská se nenechala rozhodit skutečností, že v prvním kole nestačila na Adrianu Jelínkovou a druhou jízdu měla bezkonkurenčně nejlepší, Jelínkové v celkovém součtu nadělila 79 setin a mohla slavit titul mistryně republiky. Třetí místo udržela Nizozemka Kiara Derksová.

„Sezónu hodnotím pozitivně. Mám na kontě pár pěkných umístění, ale i některá ve třetí desítce, s nimiž úplně spokojená nejsem. V celkovém hodnocení disciplíny jsem skončila patnáctá, a to určitě beru jako úspěch. Teď se těším na pár dní odpočinku, nad příští sezónou ještě nepřemýšlím. Dnes jsem s druhým místem po prvním kole spokojená nebyla, ale já potřebuju, aby mě někdo vyhecoval, do druhé jízdy jsem vložila zbytky sil a jsem ráda, že jsem Adrianu nakonec porazila,“ zhodnotila Martina Dubovská nejen sobotní závod, ale i celý ročník.

Televizní reportáž ze sobotního závodu najdete na tomto odkaze.

Foto: @josefstepanphotographer (galerii najdete na tomto odkaze)Pomoc Ukrajině