Republikový výběr žáků se zúčastnil soustředění v rakouském Kaunertalu

Republikový výběr žáků se zúčastnil soustředění v rakouském Kaunertalu

2 min 28 s

Skupina jednadvaceti mládežnických lyžařů narozených v letech 2008, 2009 a 2010 zavítala do rakouského Kaunertalu, kde se ve dnech 13. až 18. května uskutečnilo soustředění pod vedením trenéra Jana Čermáka.


Jana Čermáka v trenérské výpravě doplnili také Ludvík Vacek, Branislav Bizik, Jan Brzezina a Jan Řehák. Každý z koučů dostal na starost svou skupinku pěti závodníků, se kterou se věnoval cvičením a volné jízdě dle technické koncepce, připravené metodiky ÚAD. Hlavní zaměření bylo na rovnovážný postoj na lyžích a správné časování pohybů v oblouku.

Tréninkový program jednotlivých dní byl následující – dopoledne bylo vyhrazeno různým cvičením a volným jízdám přímo na svahu, odpoledne se pak závodníci věnovali koordinačním a kondičním aktivitám.

„Sněhové podmínky na ledovci byly pro naše účely dostačující. Sněhu bylo více než dost, ale většinu času sněžilo, a tak byly sjezdovky měkčí. Kvůli tomu a horší viditelnosti jsme se rozhodli využít z větší části slalomové lyže, nicméně vzhledem k zaměření na rozvoj základní techniky byly horší podmínky vlastně výhodou,“ nechal se slyšet Čermák.Pomoc Ukrajině