Reprezentační týmy mužů a juniorů uzavřeli jarní část přípravy na sněhu

Reprezentační týmy mužů a juniorů uzavřeli jarní část přípravy na sněhu

8 min 36 s

Dvě soustředění na sněhu mají za sebou reprezentační týmy mužů i juniorské reprezentace. Nyní mají na programu šestitýdenní lyžařskou pauzu zaměřenou na kondiční přípravu. Ženy hodně trénovaly hned po skončení závodní sezóny, na jaře proto měly od lyží volno a na ledovce vyrážejí během těchto dní.


Část mužského týmu napřed zamířila na Kaunertal, konkrétně Ondřej Berndt a Jan Zabystřan s novým trenérem Krzysztofem Mazurkem a z ‚C' týmuk Jan Koula. Trénink byl zaměřen na rychlostní disciplíny. Následně se ‚A’ tým mužů setkal na soustřední v Les duex Alpes, kde strávili deset dní. Kempu se zúčastnili Jan Zabystřan, Kryštof Krýzl a z Colorada čerstvě se navrátivší Filip Forejtek. Chyběl Ondřej Berndt a Tomáš Klinský, který se v tu dobu připravoval na státnice, které úspěšně zvládl. Členové ‚C’ týmu Koula s Müllerem starším se spolu s trenérem Fiedlerem připojili k soustředění později a později také z Les 2 Alpes odcestovali. Les deux Alpes bylo zaměřeno na techniku, volnou jízdu, průpravná cvičení a ve finále na jízdu v krátkých tyčích. „Tréninkové podmínky byly velmi dobré, řekl bych, že příprava na olympijskou sezónu začala perfektně,“ zhodnotil Kryštof Krýzl. 

 

Dívčí i chlapecká juniorská reprezentace má za sebou rovněž dvě soustředění. Dívky jedno na Pitztalu, kde trénovaly Hana Semeráková, Alena Labaštová a Barbora Nováková (o soustředění už jsme vás informovali) a druhé na Mölltalu, kde byly Barbora Nováková s Alenou Labaštovou. Sestry Sommerovy jsou v USA, kde se věnují kondici, Linda Trejbalová je toho času na prvním kempu na sněhu v Les duex Alpes s privátním týmem a také s Hanou Semerákovou, Barbora Peroutková absolvovala soustředění s privátním týmem a Barbora Zíková se připravuje individuálně. 

 

Chlapci junioři absolvovali oba dva kempy na Hintertuxu. Na prvním byli 6 dní, na druhém deset dní. Jelikož se tři z reprezentantů rozhodli v přípravě pro vlastní cestu, jarní soustředění se stala, při zranění Štěpána Kroupy, záležitostí Adama Klímy a Oskara Klímy. První kemp se jezdilo pouze volně, cvičilo se, pracovalo na technice, druhý kemp v bránách, postupně přes krátké tyče.

 

Ženy se připravují tradičně individuálně pod vedením svých profesionálních mikrotýmů. Martina Dubovská a Gabriela Capová trénovaly od konce závodní sezóny až do téměř poloviny května v Jasné, kde se tahaly nahoru za svazovým skútrem. Následně naše slalomářky společně odcestovaly na dovolenou do Dominikánské republiky. Po návratu se v těchto dnech chystá Gabriela Capová poprvé na ledovec, odjede jakmile vychytá chladnější periodu na Mölltal. Martina Dubovská zase míří od 4. července do Les duex Alpes. Zde už jedno pětidenní soustředění absolvovala Kateřina Pauláthová, předtím ještě byla krátce vyzkoušet nový materiál na Kaunertalu. Tereza Nová se během jara připravovala na státnice a po jejich úspěšném absolvování odjela na 8 dní do Les 2 Alpes společně s členy ‚C’ týmu mužů a kolegy z JF Aktiv Koulou a Müllerem st. Ester Ledecká se svým týmem po jarních trénincích v Itálii zamířila na Kaunertal. Nyní už má ale lyžařskou pauzu zaměřenou na nabírání kondice.

 

Gabriela Capová ohlásila na olympijskou sezónu jednu novinku, a sice přestup na novou značku lyží Kästle.

 

Co se týče juniorů připravujících se individuálně, tak ti rovněž pilně trénují. Matek Müller mladší má za sebou 15 dní na sněhu na ledovcích Stubai a Mölltal. Vojtěch Kučera byl na sněhu rovněž dvakrát, z toho jedenkrát na dlouhém, téměř třítýdenním kempu na Hintertuxu s přejezdem na Kaunertal a jednou na Mölltalu. Pouze David Kubeš zatím na sněhu nebyl, což zajisté - po úspěšném složení maturity - brzy napraví.

 

Závodníci se opět společně setkají na kondičním soustředění v Nymburku 10. - 16. července, kde většina z nich bude. Muži mezitím absolvují ještě dva kondiční kempy - v Liberci a v Šumperku. „Loni nám tento model kondiční případy fungoval, proto jsme ho zařadili i letos,“ řekl svazový kondiční trenér František Andrle.

 

(EK)

Photo: Archiv reprezentantů

 Pomoc Ukrajině