Reprezentační testy v Olomouci prověřily závodníky ze všech stran

Reprezentační testy v Olomouci prověřily závodníky ze všech stran

5 min 19 s

V pátek a sobotu 21. - 22. května proběhly funkční a motorické testy tělesné připravenosti reprezentace v alpském lyžování. V pátek byly na programu funkční testy (sproergomietrie) doplněné o test na bilanční a odrazové plošině a v sobotu motorické testy speciální připravenosti a testy energetických systémů.


Dvoudenní program v Akademickém centru BALUO v Olomouci byl náročný. Akce se zúčastnilo, bez Filipa Forejtka vracejícího se právě z USA, kompletní ‚áčko’ mužů ve složení Jan Zabystřan, Kryštof Krýzl, Ondřej Berndt a Tomáš Klinský doplněné o členy mužského ‚C’ týmu Daniela Pauluse, Jana Skořepu, Marka Müllera st. a Jana Koulu. Z juniorského týmu byli přítomni Adam Klíma, Marek Müller ml. a Oskar Klíma. Něžné pohlaví zastupovaly dvě dívky - členka ženského ‚áčka’ Tereza Nová a juniorská reprezentantka Hana Semeráková. Ženský ‚A’ tým a část dívčího juniorského týmu absolvuje testy v rámci svých Resortních sportovních centrech na Olympu, Ester Ledecká na Dukle. 

Program v Olomouci vedl svazový kondiční trenér František Andrle, asistoval mu Jan Fiedler a na motorickou část přijeli Jan Čermák a Eva Kurfürstová. Vypomáhal rovněž Viktor Klíma.

Bylo obdivuhodné sledovat - a je potřeba to vyzdvihnout - abspolutně profesionální přístup a nasazení Kryštofa Krýzla, který má ve svých necelých 35 letech stále co nabídnout a to nejen výkonnostně na lyžích, ale také příkladným přístupem, když je nutné sáhnout si na dno.

Ještě před testy v Olomouci se mužská část reprezentace účastnila cyklistického soustředění na Mallorce. 

Příští týden míří reprezentanti na sníh. Muži na Kaunertal a následně do Les deux Alpes, kde mají v plánu celkově 12 - 13 dní na sněhu. Ve Francii se do programu zapojí už i Filip Forejtek.

Junioři vyjíždí k šestitýdennímu soustředění na Hintertux a o necelé dva týdny později do Les duex Alpes, kde mají v plánu deset lyžařských dní. O dívkách a jejich kempu na Pitztalu už jsme informovali.

Ženy už na sněhu také byly. Ester Ledecká absolvovala rychlostní trénink v Itálii a nyní trénuje na Kaunertalu, Martina Dubovská využívala domácích podmínek v Jasné, kde plynule po skončení MČR trénovala až do 10. května technické disciplíny (nahoru jezdila za svazovým skútrem) a na několik dní, repsektive tréninkopvých bloků, se k ní připojila Gabriela Capová. Ta je nyní rovněž na Kaunertalu. Gábina má jednu podstatnou novinku - změnila značku lyží, od letoška bude jezdit Kästle. Na Kaunertlu byla tento týden také členka ‚C’ týmu Tereza Kmochová. 

(EK)

Photo: CzechSki/E.KurfürstováPomoc Ukrajině