×
Reprezentační slalomářky Dubovská a Capová absolvovaly soustředění na Passo Stelvio

Reprezentační slalomářky Dubovská a Capová absolvovaly soustředění na Passo Stelvio

25.08.2015

České slalomářky Martina Dubovská a Gabriela Capová se před několika dny vrátily z reprezentačního kempu v Itálii. Soustředění se zúčastnila i Dubovské tréninková parťačka a juniorská reprezentantka Petra Kotrlová. Původně soustředění měla absolvovat i česká jednička Šárka Strachová, která otevřela ostatním reprezentantkám v letošní přípravě možnosti spolupráce.

Mělo to být společné soustředění s českou jedničkou Šárkou Strachovou.  „Šárčin trenér Klaus Mayrhofer dával dohromady termín i místo soustředění v dostatečném předstihu, jenže nakonec musela Šárka své plány vzhledem k povinnostem změnit. Výsledkem bylo, že neabsolvovala ve dnech 14. – 20. srpna plánované soustředění v Itálii, ale už 14. srpna odlítala na své třítýdenní soustředění na jižní polokouli, které posunula o více než týden dopředu,“ vysvětluje koordinační šéftrenér žen Jano Dubovský. „Kateřina Pauláthová po zranění zvolila trénink v Les 2 Alpes a Klára Křížová jako sjezdařka specialistka má jinou skladbu tréninku,“ upřesňuje Jano.

Otec Gábiny Capové říká „Původně jsme chtěli jet s Gábinou do Argentiny také, byl jsem připraven přispět na fyzioterapeutku a cargo, ale k veškerým dalším kontaktům jsem se dostal příliš pozdě na to, aby se to dalo v Argentině organizačně skloubit s Šárkou.“

Podmínky na Stelviu nebyly úplně ideální, některé dny vyšly, ale bylo i hodně měkko a ne vždy přálo počasí tak, aby se vůbec kvůli větru dalo dostat na svah. Ze sedmi dní holky odjezdily pět. „Myslela jsem, že otestuji nové typy lyží, měla jsem tady celou baterii nafasovanou těsně před odjezdem ve firmě Völkl, ale na svahu byly i kameny, tak jsem celý výjezd jezdila na starých,“ líčí Maťa. Zato však stihla otestovat boty Dalbello, na kterých od této sezóny nově jezdí. „Měla jsem tu servismana na boty a dolaďovali jsme. Myslím, že úspěšně. Už teď mohu říct, že mi boty sedí, vypadá to dobře. Budeme ale ještě ladit dál," říká a Jano doplňuje: „Po loňském svěťáku v Aspenu, kde Maťa bodovala a letošním přechodu na Dalbella to u Völklu s materiálem funguje opravdu dobře, máme všechno, co potřebujeme a ve velmi dobré kvalitě. Ale co je nejdůležitější, Maťa je konečně opět zdravá a silná, je na tom dobře, teď už to chce jen kvalitní trénink na sněhu.“

Rovněž Gábina Capová přešla letos na boty Dalbello a nově také na lyže Völkl. „S přechodem na Völkl nám pomohl Martin Vráblík, který nás ve firmě uvedl. Na lyže si Gábina zvykla hned, boty mají jiné číslovaní než její předchozí značka, teď se tomu přizpůsobujeme, je to ale na dobré cestě,“ říká Ivan Cap.

Další soustředění na sněhu naše slalomářky plánují v tomtéž složení na začátek září na Hintertux nebo Stelvio, pak budou mít 4-5 dní pauzu a vyrazí do haly v Litvě. Pokaždé budou trénovat se slovinským áčkem. A od konce září by měly trénovat společně s Šárkou Strachovou. „Spolupráce je dohodnutá až do svěťáku v Levi, máme naplánovaných 4-5 soustředění,“ říká Jano Dubovský. „Už loni jsem hledala kvalitní tým pro trénink a našla jsem ho v Italkách, letos to jsou prozatím Slovinky a od září to bude Šárka. Je to vždy o domluvě. Trénovat s takto dobrými sparingy je přínosné po všech stránkách, prostě se trénuje lépe,“ říká Martina.

A jak se na podzimní akce těší Gábina? „Těší,“ říká Ivan Cap. „Je zdravá, kondičně připravená a má čistější hlavu. Uzavřela první ročník na Vysoké škole Báňské a je vidět, že už není pod tlakem školy a do lyžování jde s chutí.“

V nejbližších dnech čeká obě dvě holky kondiční soustředění. Gábina vyrazila se svým kondičním trenérem letos už podruhé do Chorvatska. „Máme tam vynikající tréninkové zázemí od atletického stadionu, přes možnosti cyklistiky, bruslí, až po vodní sporty,“ sděluje Ivan. Naopak Martina právě včera přijela z Chorvatska, kde byla čtyři dny odpočívat u moře a v zápětí odjíždí do Vsetína na kondici s Petrou Kotrlovou. „Letos jsme s finančních důvodů vypustili kondiční přípravu ve Francii u Veroniky Velez Zuzulové,“ naznačuje Martina, že finančně to není vždy jednoduché. I proto je ráda, že spolupráce s novým partnerem, Českými drahami, nabývá konkrétních podob. „Zatím mám volné lístky na vlak, ale těšte se na mou další formu spolupráce a hlavně její formu propagace,“ usmívá se tajemně Martina.

Těšíme se a přejeme všem našim reprezentantkám dobrý konec léta a ještě lepší podzim.

 

(EK)

Foto:I.Cap, FB M.Dubovská

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři