Reprezentace alpských disciplín makala v Nymburku

Reprezentace alpských disciplín makala v Nymburku

7 min 46 s

Tradiční kondiční společné soustředění mají za sebou členové reprezentačních týmů České republiky v alpském lyžování. Kondice v Nymburku se zúčastnili muži a část žen z ‚A’ týmu a ‚C’ týmu a juniorští reprezentanti. Novinkou byla i účast členů SCM. Celkově i se svazovými trenéry a fyzioterapeuty to byl 33 členný tým.


Skupinu mladší generace prezentovanou juniorkami a členy SCM vedli juniorští svazoví trenéři Eva Kurfürstová a Jan Čermák, mužskou část výpravy a juniorské závodníky stabilně trénujícími pod svazovým kondičním trenérem, vedl František Andrle, v pohotovosti byly dvě fyzioterapeutky, které s přibývajícími dny měly čím dál tím více práce. A v neposlední řadě mentální kouč Tomáš Hvorecký zásobující reprezentační tým pravidlenými přednáškami ze svého oboru.

 

„Mákli jsme si,“ shodovali se všichni. Pro muže a s nimi trénující Terezu Novou nebo juniory Adama Klímu a Štěpána Kroupu to nebylo první soustředění tohoto charakteru, mají za sebou už 4 společné kempy, tohle byl pouze další z nich a v letošní kondiční fázi přípravy ne poslední, na konci července je čeká ještě soustředění v Liberci. 

 

„Byl to pro nás sice už několikátý kemp, byl těžký podobně jako ty předchozí, ale jak zvyšujeme trénovanost, lépe to snášíme,“ říkal Jan Koula z ‚C' týmu mužů. Nicméně na konci kempu už byli unavení téměř všichni. „Poslední den už to bylo celkem kruté, po wakeboardech jsem byl celkem rozbitý, a to byl před námi poslední laktátový trénink v koordinačních dráhách na písku,“ přibližuje s úsměvem nestor české reprezentace Kryštof Krýzl a přítomní se shodují, že laktátové tréninky na písku jsou těmi nejtěžšími z celé tréninkové náplně. „ Naopak wakeboardy nás jednoznačně bavily nejvíc, i když jsme po nich byli hotoví, bylo to příjemné zpestření,“ říká členka ‚A’ týmu žen Tereza Nová. 

 

A co se líbilo nejvíce mladší generaci? „Různorodost, kterou jsme tady zažily. Byly to hodně pestré tréninky, hodně se makalo, bylo to něco jiného, než co jsme měli v žácích a myslím si, že nám to hodně dalo,“ přibližuje přecházející z žáků a člen SCM Lukáš Svatoš. Juniorská reprezentantka Alena Labaštová doplňuje: „Bylo to jedním slovem ‚super’, i když dřina a také se tady sešla dobrá parta."

 

Součástí akce byl ve středu 14. července Mediaday, na kterém vystoupil Karel Tejkal zastupující např. Petru Kvitovou a v minulosti naši bývalou excelentní slalomářku Šárku Strachovou. Hovořil na téma sociálních sítí, o tom jak už v mládí budovat dobrou sportovní image a svou značku.

 

V rámci Mediaday byli naši reprezentanti seznámeni s mediálním bonusem, který jim už druhou sezónu dává zajímavé možnosti v oblasti propagace sama sebe a svazových partnerů. 

 

V neposlední řadě proběhla předávka tréninkového oblečení Mizuno na tento rok a následné focení týmů v nové letní kolekci. Některé kousky, například tepláková mikina, si okamžitě našla oblíbené místo ve sportovním šatníku reprezentantů. 

 

Účast na akci: 

‚A’ tým mužů: Jan Zabystřan, Kryštof Krýzl, Ondřej Berndt, Filip Forejtek, Tomáš Klinský

‚A’ tým žen: Tereza Nová

‚C’ tým mužů: Jan Koula, Marek Müller starší, Ondřej Surkoš, Michal Staszowski, Jan Skořepa, Dan Paulus

‚C’ tým žen: Tereza Kmochová, Klára Gašparíková

‚A’ tým juniorů: Adam Klíma, Štěpán Kroupa

‚A' tým juniorek: Hana Semeráková, Alena Labaštová

‚B' tým juniorek: Barbora Peroutková

‚C' tým juniorů: Oskar Klíma

SCM: Lukáš Svatoš, Kryštof Hanzal, Patrik Forejtek, Aneta Stračárová, Jitka Kovářová

pozvaní z ročníku 2005: Karolína Balejová, Aldo Tomášek

Na náhradní termín motorických testů dorazili také David Kubeš, na Mediaday dorazily ještě  Linda Trejbalová, Barbora Nováková a sestry Sommerovy.

 

(EK)

Photo: CzechSki/ŠtěpánPomoc Ukrajině