První zlato z univerziády! Jan Zabystřan ovládl v Lake Placid super G

První zlato z univerziády! Jan Zabystřan ovládl v Lake Placid super G

3 min 22 s

Česká výprava na 31. zimní univerziádě slaví první zlatou medaili. Postaral se o ni sjezdař Jan Zabystřan, který nenašel přemožitele v závodě super G. „Mám velkou radost, konečně placka z univerziády. Doufám, že ještě jednu přidám třeba v kombinaci,“ věří Zabystřan.


Super G se na univerziádě mělo jet původně 13. ledna, závod byl však kvůli dešti a pozdějšímu sněžení přesunut. Zabystřan se na trať vydal se startovním číslem 13 a hned se dostal do čela. Žádný z jeho dalších konkurentů ho už nepřekonal a český reprezentant se mohl radovat z první medaile z univerziády v kariéře. 

 

„Jelo se mi celkem dobře. Byl celkem zajímavý sníh potom, co nám závod o jeden den posunuli kvůli dešti a sněžení. Trošku sjezdovku přejeli rolbou, nebylo to úplně kompaktní a jízda nebyla úplně komfortní. Nakonec se mi podařilo nabrat rychlost tam, kde bylo potřeba ji sebrat a myslím si, že to nakonec byla dobrá jízda,“ hodnotil. 

 

„Mám velkou radost, konečně mám z univerziády taky placku. Doufám, že ještě nějakou přidám třeba v kombinaci. Jsem šťastný, se všema klukama jsme si to v cíli moc užili a udělali jsme takovou tu klasickou world cupovou fotku, plus tiskovka po závodě a vyhlášení. Dlouho jsem si to takhle neužil se vším všudy.“

 

Do elitní desítky se z českých závodníků vešel i Tomáš Klinský, mezi ženami obsadila osmou příčku Klára Gašparíková. 

 

Zabystřan má skvěle rozjetý i kombinační závod, po super G figuruje na první pozici. Kombinační slalom je na programu v pondělí. Pomoc Ukrajině