První závody Poháru České pošty se uskutečnily v Koutech

6 min 30 s

Sedmého a osmého ledna 2016 se v Koutech konal letošní první závod Poháru České pošty, Českého poháru žáků. Na start se postavilo téměř 200 nejlepších žáků v České republice. Původně byly naplánovány dva super-G, nakonec však podmínky dovolily uspořádat dva kvalitní obří slalomy.

K závodům nám za pořadatele řekl Michal Kestl: „Jsme rádi, že se nám podařily uspořádat pěkné závody na kvalitní pistě, o čemž vypovídá i to, že oba dva šlo vyhrát ze zadních pozic. Běhen závodů nenastal žádný zádrhel, tak si myslím, že mohli být všichni spokojení.“

Suverény závodů se stali sourozenci Novákovi (SA Špindl) a Veronika Vanická (Bižuterie Jablonec). Barbora Nováková zvítězila v kategorii mladších žaček po oba dva dny s velkými náskoky 2,16s a 1,78s a Oskar Novák nenašel přemožitele po oba dva dny v kategorii starších žáků. Svá vítězství shodně ohodnotili slovem: „dobrý“ a dodali, že je jim oběma jelo dobře. Oskar na otázku, zda sám sebe počítal mezi favority odpověděl, že se máme raději zeptat ségry. Ta už byla sdílnější „Vítězství jsem čekala tak napůl.“ Veronika Vanická, jakožto první rokem starší žačka, zvítězila v obou závodech starších žaček. „Za vítězství jsem ráda a nečekala jsem ho,“ řekla nám spokojená vítězka. I ona na zbytek startovního pole najela první den vysoký náskok 2,72s a druhý den 0,91s.

V mladších žácích zvítězil první závod David Kubeš (SK Špindl z. s.) s náskokem1,68s před Šimonem Šnajdrem (SK Špindl z. s.). Své vítězství komentoval pro změnu slovy „dobrý a jelo se mi dobře.“ Na třetím místě skončil prvním rokem mladší žák Jiří Anděl (SK MEZ Vsetín), který vyrazil na trať s posledním startovním číslem a postaral se tak o překvapení dne. Ve druhém obřím slalomu dokonce zvítězil. „Jelo se mi dobře. Je to zatím mé největší vítězství. Teď musím dál pořádně pracovat, abych v dobrých výsledcích pokračoval a dál se zlepšoval,“ říkal šťastný vítěz. Druhý skončil Jakub Šinták (ST Svatý Petr – LO), třetí Ondřej Kalina (TJ Bižu Jablonec), rovněž prvním rokem mladší žák.

Ze stříbrných pozic se v obou závodech mladších žaček radovala Alena Labaštová (Ski Racing Záhrobský), ve starších žačkách první den Viktorie Vydrová (SK Janské Lázně), druhý den Barbora Zíková (Sokol Špičák), teprve prvním rokem starší žačka, která suverénně vyhrála druhé kolo. Třetí místa v mladších žačkách obsadily první den Karolína Thérová (TJ Slavoj Teplice n. M.) a Adéla Faltusová (Ski klub Ústí n. O.). Ve starších žačkách byly třetí Tereza Součková (TJ Mezihoří) a Nina Zbořilová (TJ Spartak Rokytnice)

Ondřej Šurkoš (ST Victoria Brno) dojel první závod na druhém místě před svým oddílovým kolegou Adamem Klímou (prvním rokem starší žák).

Pohár České pošty pokračuje vyzařovacím závodem a slalomem 9. – 10. ledna na Bílé v Beskydech.

Výsledků Poháru České pošty v obřích slalomech v Koutech najdete zde.