×
PROGRAM ALPSKÝCH DISCIPLÍN: V Soči už naši začali s tréninkem na olympijský sjezd!

PROGRAM ALPSKÝCH DISCIPLÍN: V Soči už naši začali s tréninkem na olympijský sjezd!

06.02.2014

Olympijské hry v ruském Soči dnes oficiálně začínají slavnostním zahájením. Na místě jsou už samozřejmě připraveni také čeští reprezentanti ve sjezdovém lyžování, kteří před sebou mají nabitý program. Jako první se představili mezi muži Ondřej Bank s Martinem Vráblíkem, mezi ženami Klára Křížová a Šárka Strachová – všichni zasáhli do prvních tréninků sjezdu ve středisku Rosa Khutor.

Program olympijských her je pro alpské lyžaře nabitý. Na místě v ruském Soči jsou už samozřejmě i čeští reprezentanti, pro které program začal dnes tréninky sjezdu. Ondřej Bank se blýskl na náročné technické trati plné dlouhých skoků výtečným 23. nejrychlejším časem, na nejrychlejšího Bodeho Millera ze Spojených států ztratil s časem 2:10.12 jen 2.37 setin vteřiny. Druhý český zástupce na startu – Martin Vráblík – s časem 2:14.55 obsadil 48. místo.

První trénink sjezdu měly na programu i ženy a mezi nimi také naše specialistka na rychlostní disciplíny Klára Křížová a držitelka bronzové medaile z Vancouveru Šárka Strachová. Křížová se letos pomalu ale jistě začíná propracovávat mezi nejlepších třicet sjezdařek světa a potvrdila to i dnešním tréninkovým časem. Na nejrychlejší Annu Fenninger z Rakouska ztratila 2.87 setin vteřiny a skončila 29., její kolegyně Šárka Strachová se ztrátou 4.88 setin vteřiny.

 

PROGRAM ALPSKÝCH DISCIPLÍN NA OLYMPIÁDĚ V SOČI:

9. února – sjezd muži (Ondřej BANK, Kryštof KRÝZL, Martin VRÁBLÍK)

10. února – superkombinace ženy (Šárka STRACHOVÁ, Klára KŘÍŽOVÁ)

12. února – sjezd ženy (Šárka STRACHOVÁ, Klára KŘÍŽOVÁ)

14. února – superkombinace muži (Ondřej BANK, Kryštof KRÝZL, Martin VRÁBLÍK)

15. února – superG ženy (Klára KŘÍŽOVÁ, Šárka STRACHOVÁ, Kateřina PAULÁTHOVÁ)

16. února – superG muži (Ondřej BANK, Martin VRÁBLÍK, Kryštof KRÝZL)

18. února – obří slalom ženy (Šárka STRACHOVÁ, Kateřina PAULÁTHOVÁ, Martina DUBOVSKÁ)

19. února – obří slalom muži (Ondřej BANK, Kryštof KRÝZL, Martin VRÁBLÍK)

21. února – slalom ženy (Šárka STRACHOVÁ, Martina DUBOVSKÁ, Kateřina PAULÁTHOVÁ)

22. února – slalom muži (Ondřej BANK, Kryštof KRÝZL, Filip TREJBAL)

 

Podmínky pro závody budou v ruském Soči rozhodně náročné, počasí zatím vychází pořadatelům i závodníkům vstříc, ale organizátoři připravili velmi náročné tratě. „Trénink byl náročný, trať není vůbec jednoduchá. Samý skok a jede to místy docela hodně rychle. Museli nám posouvat start o hodinu, protože to po pár holkách zastavili, že na jednom skoku to moc lítalo. Ale jinak je to pěkná trať,“ popisuje Klára Křížová závodní podmínky na olympiádě v Soči.

Už před začátkem her panovala všeobecně obava z možnosti teroristického útoku a dobře si to uvědomují i samotní sportovci. „Bezpečnost je tady veliká. Někdy je to i otravné, ale já si vždycky říkám, raději ať nás desetkrát překontrolují, hlavně, abychom byli všichni v bezpečí a nic se nestalo!“ má jasno Klára Křížová. Čeští sjezdaři bydlí pohromadě v českém domě a zázemí mají výtečné. „Bydlíme všichni pohromadě, na kopec to zase až tak daleko není. V podstatě na něj vidíme, ale trvá to ráno tak půl hodiny, než se takovým mikrobusem dostaneme pod kopec. Všude jsou totiž ty kontroly,“ pokračuje ve výčtu Klára Křížová. „Jíme všichni společně ve velkém stanu. Stravují se tam všichni, kdo ve vesnici bydlí. Je tam sice pořád stejné jídlo, ale je to formou bufetu, takže si každý může vybrat, co chce,“ dodává naše sjezdařka Klára Křížová. 

text: SHToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři