×
Příprava juniorů na novou sezónu je v plném proudu!

Příprava juniorů na novou sezónu je v plném proudu!

26.10.2015

Juniorský reprezentační team pokračuje v intenzivní přípravě na novou sezonu. V minulém týdnu se nedaleko od sebe uskutečnily přípravné kempy juniorských reprezentačních družstev dívek a chlapců.

Dívky se připravovaly na ledovci Kaunertal, chlapci na nedalekém ledovci Pitztal. Obě soustředění provázelo téměř dokonalé počasí a perfektně upravené pisty, které poskytovaly výborné podmínky pro trénink točivých a také rychlostních disciplín. Chladné počasí neumožňovalo odpolední kondiční trénink, a tak se o doplnění pestrého lyžařského programu ve formě kompenzačních cvičení postarala fyzioterapeutka Kateřina Michaljaničová, která svoje působení rozdělila rovnoměrně mezi obě soustředění.

(VIDEO a FOTO pod článkem) 

Na Kaunertalu trenéři RDJ dívek - Lukáš Ohrádka, Tomáš Hvorecký a Jarda Rakušan - rozdělili trénink disciplín rovnoměrně po dvou dnech mezi superG, obří slalom a slalom. Soustředění svoji přítomností obohatila Martina Dubovská, která s juniorkami potrénovala 3 dny a určitě byla přínosem, mladé závodnice se od ní mohly ledasčemu přiučit. Juniorky se na svahu potkaly také s Ondrou Bankem a Ondrou Berndtem, členy seniorského A-družstva, kteří se věnovali tréninku rychlostních disciplín. Juniorky se sešly ve slušném počtu 8 závodnic, jmenovitě: Veronika Čamková, Zuzka Zemková, Adéla Berkovcová, Petra Kotrlová, Martina Šulcová, Tereza Nová, Iva Křížová a Nikola Bubáková.

Chlapci na Pitztalu se věnovali především tréninku rychlostních disciplín a tak kromě jednoho dne, kdy nebyly příznivé povětrnostní podmínky, se trénoval výhradně superG a sjezd. Tréninková sjezdovka na Pitztale patří k nejtěžším, které se na ledovcích v Evropě dají najít, ale naši junioři se s tím vyrovnali velmi dobře a obtížné pasáže zvládali s přehledem. A nutno říct, že jejich jízdy byly na kvalitní úrovni.

Trenérsky bylo soustředění zajištěno dostatečně v podobě zkušených trenérů: Miroslava Koláře, Tomáše Kučery, Tomáše Klinského a Filipa Marka. Závodníci se zúčastnili v kompletní sestavě juniorského repre týmu: Jan Skořepa, Jan Straka, Filip Forejtek, Patrik Benc, Adam Červinka, Jan Zabystřan, Tomáš Klinský, Jan Ouvín a Eda Fiala. První dva dny trénovali s juniory i Ondřej Berndt a Martin Štěpán, zástupci seniorské reprezentace ČR.

"Obě soustředění byla velmi vydařená. V obou skupinách vidím velmi dobře lyžující závodníky, kteří svoje kvality jistě ukážou během zimní sezony. Před juniorským teamem už je jen jedno společné soustředění na Hintertuxu a pak se už většina z nich zapojí do úvodních závodů lyžařské sezony," zhodnotil šéftrenér juniorů Jan Fiedler. "Přejme jim především, aby jim vydrželo zdraví. Těšíme se na kvalitní výkony, které je brzo posunou k metám Evropského a Světového poháru," dodal.

"Chtěl bych také poděkovat firmě Don Quiet za včasné dodání kvalitního reprezentačního oblečení v podobě kombinéz a tréninkového oblečení," ocenil Fiedler kvalitu služeb svazového dodavatele materiálu.

(ah)

PS: A díky Veronice Čamkové máte také možnost shlédnout "Náš den" - video z repre soustředění. Zvolila sice jako označení žánru "komedie", ale my jsme odhalili, že jde o povedený dokument ...Mě teda učili, že se zuby čistí až po snídani, ale doba je asi jiná ;-)

Fotogalerie
Video


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři