Přes nepřízeň podmínek se nám podařilo z přípravy vytěžit maximum, těší Krýzla

Přes nepřízeň podmínek se nám podařilo z přípravy vytěžit maximum, těší Krýzla

5 min 45 s

Stálice českého reprezentačního „áčka“ alpských lyžařů Kryštof Krýzl má na kontě 216 startů ve Světovém poháru, 17. rokem se pohybuje mezi nejlepší lyžařkou elitou. Ve svých 36 letech zvažoval po loňské sezóně konec kariéry. „Ale rozhodlo srdce, i fyzicky se cítím neobvykle dobře.“


„Před novou sezónou se cítím výborně a moc se těším. Příprava, v rámci krizových možností, které jsme v Evropě měli, proběhla kvalitně a podle plánu. Větší výpravy odcestovaly na Nový Zéland nebo do Jižní Ameriky, my jsme na to neměli finanční prostředky. Nakonec jsme zvolili Švýcarsko. Tam se nám podařilo odjezdit objem a zaměřit se na technický progres, za což jsme ohromně rádi, protože v jednu chvíli v celé Evropě jezdili dokonce pouze dva vleky. Naštěstí jsme měli pisty objednané a rezervované už dlouhou dobu předem, takže v rámci těch špatných možností se nám z přípravy podařilo vytěžit maximum,“ uvedl Krýzl.

 

Po konci uplynulé sezóny přemýšlel rodák z Prahy o své sportovní budoucnosti, myšlenky přišly i na možný konec kariéry. „Hodně jsem nad tím uvažoval. Už jsem se chtěl posunout, ale nějak se to zase semlelo. Rozhodlo srdce, i fyzicky se cítím neobvykle dobře. V loňské sezoně jsem potvrzoval vysokou výkonnost, bohužel se mi to nepodařilo přetavit do Světového poháru. Chci to ještě zkusit.“

 

 

Téměř veškerá příprava směřovala na obří slalom, který je Krýzlovou hlavní disciplínou.  Ta však byla prokládána tréninkem rychlostních disciplín, a to s ohledem na vrchol sezóny – mistrovství světa a závod v kombinaci. „Tréninky rychlostních disciplín, které se nám ve švýcarském Saas-Fee podařilo odjezdit, mě bavily. Určitě mi to dost pomůže i směrem k obřímu slalomu, takže z toho mám dobrý pocit,“ těšilo ho.

 

Světový pohár odstartoval minulý víkend prvním závodem v rakouském Söldenu, Kryštof Krýzl se ale na úvodní zastávce nepředstavil.  „Sölden je jeden z mých nejméně oblíbených Světových pohárů, ještě jsem tam nebodoval. Místo toho jsem pokračoval v přípravě,“ odůvodnil šestatřicetiletý reprezentant.

 

 

Světové poháry a mistrovství světa jsou samozřejmě hlavním cílem českého matadora. Krýzlův program ale u nich nekončí „Na programu jsou ještě Evropské poháry, které jsou i z pohledu konkurence takovou vrcholnou akcí, vlastně jsou seriálem závodů, bez kterého už se aktuálně závodník neobejde, pokud se chce kvalitně připravit na Světový pohár. Navíc se mi na nich vloni poměrně dařilo, takže Evropským pohárem chci tuto sezónu začít a budu jimi prokládat celou sezónu. Bude to taková generálka,“ uzavřel. 

 

 Pomoc Ukrajině