×
Povedený úvod sezony juniorských reprezentantů v alpském lyžování

Povedený úvod sezony juniorských reprezentantů v alpském lyžování

14.11.2018

Celý juniorský tým alpských lyžařů a společně s nimi kompletní B-tým mužů a také část A-týmu mužů se od úterý 6. listopadu připravuje na tréninkovém kempu v italské Soldě. V rámci přípravy mají reprezentanti za sebou také první dva závody, ve kterých o sobě daly hodně nahlas slyšet především české juniorky.

Tréninkové podmínky nebyly na začátku soustředění ideální, na přelomu října a listopadu napadlo v Soldě kolem dvou metrů sněhu. „Nový sníh se nestačil spojit v tvrdou, k tréninku ideální pistu. Na tréninkové slalomové trati se místní pistenšéf pokusil před naším příjezdem udělat preparaci pomocí prolití sjezdovky vodou, ale bohužel večer přišlo nové sněžení a celá práce tak přišla vniveč,“ říká šéftrenér juniorů Jan Fiedler.

Podmínky se ale postupně zlepšovaly a uplynulý víkend už byl v italském středisku ve znamení krásného počasí a kvalitního tréninku. Od pondělí reprezentantům soustředění navíc zpestřily první testovací závody. „Pořadatelé si ukousli pořádný kus práce, protože se jedou dva závody v jeden den, na těžší sjezdovce FIS a na lehčí NJR, tedy juniorské závody,“ popisuje Fiedler.

Především právě v juniorských závodech se naši závodníci prosadili na přední místa. Oba závodní dny si české barvy připsaly dívčí double. Tereza Nová si vedla suverénně a ovládla oba závody. V pondělí ji na stupně vítězů doprovodila Klára Pospíšilová, druhý den pak Klára Gašparíková. Pěkným šestým místem se navíc blýskla Bára Nováková, jež je v juniorské kategorii teprve prvním rokem.

Českým závodníkům se dařilo také mezi chlapci. V pondělí si pro druhé místo dojel David Kubeš, který je také nováčkem v juniorské kategorii, a připsal si velmi hodnotný zisk 46,1 bodů FIS. Seniorské FIS závody jsou v Soldě velmi silně obsazené především italskými a rakouskými závodníky úrovně Evropského poháru. Na přední pozice se třináctým místem probojoval pouze v úterním obřím slalomu člen B-týmu Dan Paulus. Další dva dny jsou v dějišti soustředění na programu FIS a juniorské slalomy.

Pobyt v Soldě si prodlouží člen A-týmu Ondřej Berndt, který se v italském středisku bude připravovat na čínskou sérii Faar East CUP, kterou pojede spolu s Janem Zabystřanem a Kryštofem Krýzlem.

JF, TH

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska