Povedená příprava Ester Ledecké před SP. V Evropském poháru si dojela pro 2. a 4. místo

Povedená příprava Ester Ledecké před SP. V Evropském poháru si dojela pro 2. a 4. místo

2 min 54 s

Ester Ledecká si v neděli v rámci přípravy na další závod Světového poháru v Crans Montaně zařadila do programu dva závody Evropského poháru na stejném místě. Oba sjezdy se jí povedly, zapsala 2. a 4. místo. Tereza Nová si nepříjemným pádem poranila kotník a závodní víkend nedokončila.


Poslední zápis Ester Ledecké ve statistikách se vázal ke Světovému poháru v Cortině d’Ampezzo, jenž byl velmi ovlivněn zdravotním stavem české závodnice.

Před pokračováním Světového poháru tak zvolila přípravu na stejném místě, kde se bude ten nadcházející konat. Ve švýcarské Crans Montaně odjela dva závody Evropského poháru, přičemž oba z nich jí vyšly na výbornou.  

Ester Ledecká vlétla do úvodního sjezdu fantasticky.  Velmi konzistentní jízdou si dojela pro druhé místo, přičemž na první Karen Clementovou ztratila 27 setin.

Ve druhém sjezdu se olympijské vítězce povedla hlavně střední část tratě, ve které zajela 4. a 2. nejlepší mezičasy. Boj o stupně vítězů byl nakonec velmi těsný. Česká závodnice ztratila na třetí pozici jednu setinu, na tu druhou pak setiny dvě. 

Na startu prvního závodu se objevila také Tereza Nová, nicméně ta měla nepříjemný pád, do druhého závodu tak kvůli bolesti kotníku nenastoupila. Terce přejeme brzké uzdravení!

Kompletní výsledky najdete na tomhle odkazu.

 

 Pomoc Ukrajině