Povedená generálka před MS. Capová vyhrála slalom Evropského poháru!

Povedená generálka před MS. Capová vyhrála slalom Evropského poháru!

5 min 55 s

Gabriela Capová potvrdila skvělou formu před svým startem na mistrovství světa. Česká reprezentantka v generálce na šampionát ovládla slalom Evropského poháru v rakouském Obdachu, a ještě tak vylepšila stříbrnou pozici z prvního závodu. Pro pěkný výsledek si dojela také další Češka na startu Martina Dubovská, která obsadila dvanáctou příčku.


Česká reprezentantka v alpském lyžování Gabriela Capová v Evropském poháru září. Sbírku úspěchů v této soutěži rozšířila o ten dosud  největší - v Obdachu v druhém slalomu dokázala zvítězit. Gábino, moc gratulujeme! 

„Opět jsem vedla po prvním kole a ve druhém kole jsem se snažila jet jako v tréninku - na úplný risk. Snažila jsem se nastavit, jako by byl trenér na mě za první kolo naštvaný, jet jako by mi to bylo všechno úplně jedno, bojovat a jet na úplný risk. Měla jsem tam nějaké krizovky, jednu bránu jsem skoro neprojela, ale projela (šťastný smích).

Je to fajn, prvních 6 FIS bodů v kariéře, což je taky fajn, spíš super (úsměv).“ Gábina byla nejrychlejší v obou dvou dějstvích a zvítězila náskokem 0,75s před Švédkou Emilií Wikströmovou a Katharinou Huberovou z Rakouska.

Gábina, snad poprvé co ji sledujeme, dala navenek nekontrolovaný průchod radosti a nebyla vůči svému výkonu kritická, za což jsme, stejně jako za její vítězství moc rádi, neb obojí ji posune zase dál. „Mám velkou radost. Hlavně z toho, že druhé kolo jsem jela úplně na risk a nebyla tam žádná větší chyba,“ smála se.

České reprezentantce nyní patří druhé místo v pořadí slalomu Evropského poháru, za vedoucí Italkou Larou Della Meaovou je o pouhý bod a o vítězství tak může bojovat ve zbývajících dvou slalomech sezóny, na kterých nebude chybět. „Určitě tam proběhne ještě boj, je to těsné a za námi na třetím místě je mezera osmdesát bodů.“

Z pohledu světového žebříčku bude nyní Gábina mít bodový průměr 6,82 FIS bodů a poskočí na 37. místo, jedno místo před Martinu Dubovskou, které bude 38. Ve Světovém poháru tak získá opět lepší startovní pozici.

Výborné druhé kolo v Obdachu zaznamenala Martina Dubovská. Zajela v něm druhý nejrychlejší čas a posunula se z 25. místa na konečné 12. Pamatujete si na loňský slalom v Melchsee? I tam tyto dvě české reprezentantky zajela první a druhý čas druhého kola. Tehdy Gábina skončila čtvrtá a Martina osmá.

Juniorky Klára Pospíšilová a Tereza Nová nedokončily první kolo. 

A ještě jedno okénko do historie – Gabriela Capová se stala teprve třetí českou závodnicí, které za existence samostatné ČR (tedy od roku 1993) dokázala zvítězit v Evropském poháru. Doplnila tak Šárku Strachovou a Evu Kurfürstovou. Z mužů se vítězstvím v EP může pochlubit Petr Záhrobský a Kryštof Krýzl.

Výsledky druhého slalomu Evropského poháru najdete zde.

(EK)

Photo: Archiv G. CapovéPomoc Ukrajině