×
Povedená generálka před MS. Capová vyhrála slalom Evropského poháru!

Povedená generálka před MS. Capová vyhrála slalom Evropského poháru!

05.02.2019

Gabriela Capová potvrdila skvělou formu před svým startem na mistrovství světa. Česká reprezentantka v generálce na šampionát ovládla slalom Evropského poháru v rakouském Obdachu, a ještě tak vylepšila stříbrnou pozici z prvního závodu. Pro pěkný výsledek si dojela také další Češka na startu Martina Dubovská, která obsadila dvanáctou příčku.

Česká reprezentantka v alpském lyžování Gabriela Capová v Evropském poháru září. Sbírku úspěchů v této soutěži rozšířila o ten dosud  největší - v Obdachu v druhém slalomu dokázala zvítězit. Gábino, moc gratulujeme! 

„Opět jsem vedla po prvním kole a ve druhém kole jsem se snažila jet jako v tréninku - na úplný risk. Snažila jsem se nastavit, jako by byl trenér na mě za první kolo naštvaný, jet jako by mi to bylo všechno úplně jedno, bojovat a jet na úplný risk. Měla jsem tam nějaké krizovky, jednu bránu jsem skoro neprojela, ale projela (šťastný smích).

Je to fajn, prvních 6 FIS bodů v kariéře, což je taky fajn, spíš super (úsměv).“ Gábina byla nejrychlejší v obou dvou dějstvích a zvítězila náskokem 0,75s před Švédkou Emilií Wikströmovou a Katharinou Huberovou z Rakouska.

Gábina, snad poprvé co ji sledujeme, dala navenek nekontrolovaný průchod radosti a nebyla vůči svému výkonu kritická, za což jsme, stejně jako za její vítězství moc rádi, neb obojí ji posune zase dál. „Mám velkou radost. Hlavně z toho, že druhé kolo jsem jela úplně na risk a nebyla tam žádná větší chyba,“ smála se.

České reprezentantce nyní patří druhé místo v pořadí slalomu Evropského poháru, za vedoucí Italkou Larou Della Meaovou je o pouhý bod a o vítězství tak může bojovat ve zbývajících dvou slalomech sezóny, na kterých nebude chybět. „Určitě tam proběhne ještě boj, je to těsné a za námi na třetím místě je mezera osmdesát bodů.“

Z pohledu světového žebříčku bude nyní Gábina mít bodový průměr 6,82 FIS bodů a poskočí na 37. místo, jedno místo před Martinu Dubovskou, které bude 38. Ve Světovém poháru tak získá opět lepší startovní pozici.

Výborné druhé kolo v Obdachu zaznamenala Martina Dubovská. Zajela v něm druhý nejrychlejší čas a posunula se z 25. místa na konečné 12. Pamatujete si na loňský slalom v Melchsee? I tam tyto dvě české reprezentantky zajela první a druhý čas druhého kola. Tehdy Gábina skončila čtvrtá a Martina osmá.

Juniorky Klára Pospíšilová a Tereza Nová nedokončily první kolo. 

A ještě jedno okénko do historie – Gabriela Capová se stala teprve třetí českou závodnicí, které za existence samostatné ČR (tedy od roku 1993) dokázala zvítězit v Evropském poháru. Doplnila tak Šárku Strachovou a Evu Kurfürstovou. Z mužů se vítězstvím v EP může pochlubit Petr Záhrobský a Kryštof Krýzl.

Výsledky druhého slalomu Evropského poháru najdete zde.

(EK)

Photo: Archiv G. Capové

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska