Poslední závodní víkend obstarají rychlostní disciplíny s Ester Ledeckou

Poslední závodní víkend obstarají rychlostní disciplíny s Ester Ledeckou

2 min 42 s

Do konce sezony zbývají odjet poslední dva závody. Rakouský Saalbach nabídne vyvrcholení v podobě rychlostních disciplín, sjezdu i Super-G se zúčastní Ester Ledecká.


Jako první přijde na řadu Super-G. Ester Ledecká do něj vstoupí v dobrém rozpoložení, neboť právě v superobřím slalomu zaznamenala na začátku března v norském Kvitfjellu dva parádní výsledky, skončila třetí a čtvrtá.

 

Osmadvacetiletá Češka se vrátila do koloběhu Světového poháru po více jak rok a půl trvající odmlce způsobené zlomeninou klíční kosti. Ester Ledecká se postupně dostávala do tempa a zvládla to nad očekávání dobře, už znovu dokáže měřit síly s nejužší světovou špičkou.

 

Lyžařky nestihnou ani pořádně vydechnout a hned v sobotu je čeká sjezd. Ve středu se již konal první trénink a Ester Ledecká v něm uzavírala elitní desítku. Čtvrteční trénink organizátoři zrušili pro nepříznivé podmínky.

 

Nejlepším letošním výsledkem české královny dvou sportů ve sjezdu je čtrnácté místo, které si vyjela ve švýcarském středisku Crans Montana.

 

Páteční Super-G odstartuje v 10 hodin, sobotní sjezd má plánovaný start v 11:15.

 

Kromě žen se v rakouském Saalbachu představí v téže disciplínách i muži, zde však proběhnou závody bez české účasti.Pomoc Ukrajině