Poslední podnik SP v točivých disciplínách před jeho finále, slalomářky míří do Åre

Poslední podnik SP v točivých disciplínách před jeho finále, slalomářky míří do Åre

5 min 34 s

O druhém březnovém víkendu se ve švédském Åre koná letošní desátá zastávka Světového poháru alpských lyžařek v točivých disciplínách. Na programu je páteční obří slalom a sobotní slalom, v obou odvětvích se jedná o poslední závody před finále SP v Andoře. Česká výprava odjela do Švédska ve složení Martina Dubovská a Adriana Jelínková.


Dámy se ve slalomu utkaly naposledy na konci ledna ve Špindlerově Mlýně, poslední obří slalom byl na pořadu dne pár dní před tím na Kronplatzu. Únor už se nesl ve znamení světového šampionátu, nyní je však potřeba dokončit dlouhodobou část sezóny a udělit křišťálové glóby. Ten slalomový už má jistý Američanka Shiffrinová, k jistotě triumfu v obřím slalomu jí může pomoci právě páteční závod v Åre.

V tradičním severském středisku, které v minulosti hostilo i mistrovství světa, budou závodit i dvě české zástupkyně. „Přicestovali jsme už ve středu večer, ve čtvrtek jsme absolvovali trénink a ještě jeden nás čeká v pátek. Doufám, že podáme v posledním slalomu sezóny před finále co nejlepší výkony a hlavně se na to těšíme,“ sdělila po příjezdu do Švédska a první zkušební jízdě česká slalomová jednička Martina Dubovská.

V Åre panuje pořádná severská zima, teploty klesají i přes den za jasného slunce hluboko pod nulu. „Je tady -17 °C, takže docela zima. Při prvním tréninku jsme ještě na závodní sjezdovce nebyli, takže zatím nevím, jak vypadá. Ale věřím, že bude skvělá a doufám, že bude tvrdá,“ přibližuje podmínky v dějišti Adriana Jelínková, která půjde do akce už v pátečním obřím slalomu.

Na závody SP se rodačka z Brna dobře naladila, o týden dříve si totiž zajela dva obří slalomy na dalekém severu v nižší kategorii. „Vrátila jsem se z Evropského poháru v Gällivare, kde se mi druhý den docela povedl, zajela jsem 18. místo. Na závod v Åre se těším a dám do toho všechno,“ hlásí před startem posledních závodů SP před finále v Andoře Adriana Jelínková, která bude ve Švédsku startovat v obou disciplínách.

Fanoušci i závodníci se mohou těšit na obří slalom, který odstartuje v pátek úderem desáté hodiny prvním kolem, druhé se pojede o tři hodiny později. Sobotní slalomové jízdy pak vypuknou v 10:30 a 13:30 středoevropského času.

Česká nominace pro Åre:

Martina Dubovská, Adriana Jelínková

Program:

Pátek, 10. března

10:00 Obří slalom žen, 1. kolo

13:00 Obří slalom žen, 2. kolo

Sobota, 11.března

10:30 Slalom žen, 1. kolo

13:30 Slalom žen, 2. kolo

 

Foto: Christophe Pallot / Agence ZOOMPomoc Ukrajině