×
Pohár České pošty v Peci pod Sněžkou

Pohár České pošty v Peci pod Sněžkou

05.02.2018

Další díl Poháru České pošty žactva se uskutečnil 3. – 4. února v Peci pod Sněžkou. Na programu byl v sobotu slalom a v neděli obří slalom. Na závodech byl přítomný také fotograf Josef Štěpán, který pořídil množství fotografií, které lze objednávat 9. únoro 2018. Odkaz na fotografie najdete níže v textu

Ředitelka závodů Blanka Sochorová zhodnotila akci následovně: „Myslím že závody super, krásně azuro, pista ledovatá, na slalom velký široký prostor, kde se daly postavit čtyři tratě, obří slalom jeli všichni v jedné trati, která se jen stahovala. Myslím si, že v zásadě byli všichni spokojeni, že se jelo konečně na ledě. My jako pořadatelé, kteří už jsme dělali třetí závody v krátké době po sobě, už jsme trochu unavení, bylo to pro nás náročný. Lidi jsme měli, ale vždycky jich může být víc. Akorát jsme konstatovali, že pořadatelsky to zajišťuje pořád stejná generace, tak doufáme, že se najdou i mladší.“

V závodech byli nejúspěšnější David Kubeš (SA Špindl) a Daniel Ryška (RT Záhrobský), kteří ve svých kategoriích oba dva dny zvítězili. Na druhém místě ve slalomu U16 skončil Šimon Fiala (LO TJ VS Praha), třetí byl Šimon Šnajdr (SC Mělník). V obřím slalomu U16 zajel druhé místo Štěpán Kroupa (SK Písek), třetí Jakub Šinták (ST Sv. Petr).

V U14 se ve slalomu za Danielem Ryškou seřadili Marek Müller (RT Záhrobský) a Oskar Klíma (ST Victoria Brno). V obřím slalomu opět Marek Müller a třetí Vojtěch Kučera (SA Špindl).

V dívkách v U16 slalom poprvé RKZ vyhrála Natálie Zouharová (RT Záhrobský), před Julií Celine Sommerovou (RT Záhrobský) a Adélou Kestlovou (SK Kouty). V obřím slalomu U16 vyhrála Alena Labaštová, druhá byla Sofie Trpišovská, třetí Natálie Zouharová (všechny RT Záhrobský).  

V U14 zvítězila ve slalomu Barbora Peroutková (RT Záhrobský), druhé místo obsadila Hana Semeráková (Ski klub Ještěd), třetí Simona Tichá (TJ LO VS Praha). V obřím slalomu byla nejrychlejší Anna Patočková (TJ Spartak Rokytnice) před Laurou Šiškovou (RT Záhrobský) a Hanou Semerákovou.

Kompletní výsledky RKZ v Peci pod Sněžkou najdete zde

A jak to po Peci vypadá s pořadím v poháru?

U16 dívky: 1. A. Labaštová (300b.), 2. J.C. Sommerová (210b.), 3. N. Zouharová (205 b.)

U16 chlapci: 1. D. Kubeš (200b.), 2. A. Linhart (164b.), 3. Š. Kroupa (160b.)

U14 dívky: 1. A. Patočková (300b.), 2. B. Peroutková (210b.), 3. J. Kestlová (190b.)

U14 chlapci:  1. D. Ryška (280b.), 2. M. Müller (260 b.), 3. O. Klíma (145b.)

Další štací Poháru České pošty je Rokytnice, kde se už 6. – 7. února konají dva super-G.

Fotky ze závodu od fototgrafa Josefa Štěpána lze objednat zde.

(EK)

photo:CzechSki

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska