Pohár České pošty v alpském lyžování žáků 2016/17 začíná

3 min 25 s

Pohár České pošty v alpském lyžování žáků 2016/17 začíná. Tato tradiční dlouhodobá soutěž nejmladších nadějí je letos pod hlavičkou titulárního partnera a partnera českého žákovského lyžování - České pošty.

Seriál závodů začíná 22.-25. ledna slalomem, obřím slalomem a dvěma super-G v Říčkách v Orlických horách. Následuje 4.-5. února Pec pod Sněžkou s vyřazovacím závodem a obřím slalom, na které měly bezprostředně 6.- 7. února navazovat dva super-G ve Špindlerově Mlýně. Ten se však nepodaří ve Špindlu uspořádat a bude patrně přesunut do Koutů.

Jak dále naleznete v oficiálním programu, pohár dále pokračuje 17. – 19. února v Albrechticích v Jizerských horách (SL, GS, VZ) a slalomem a vyřazovacím závodem na Bílé 4. – 5. března. Program pak vyvrcholí na 14. – 19. března na Klínovci mistrovstvím ČR žáků, které je rovněž započítáváno do hodnocení Poháru České pošty.

Soutěží se jako obvykle ve dvou kategoriích - mladší a starší žáci, chlapci a děvčata.

Loňskými vítězi Českého poháru žactva byli Ondřej Surkoš a Barbora Zíková mezi staršími a Šimon Šnajdr s Barborou Novákovou mezi mladšími. Nejlepším oddílem se stal v celkovém hodnocení SA Špindl před Ski Bílá před a ST Victoria Brno. Soutěž krajských družstev ovládl Královéhradecký kraj, druhé míst obsadil kraj Liberecký a třetí byl kraj Moravskoslezský.

Výsledky jednotlivých závodů můžete průběžně sledovat jako obvykle v kalendáři závodů alpského lyžování na stránkách SLČR zde.

Průběžný bodový stav celkového hodnocení Poháru České pošty pak naleznete zde.