×
Petr Záhrobský si odbyl premiéru na Světovém poháru v pozici technického delegáta

Petr Záhrobský si odbyl premiéru na Světovém poháru v pozici technického delegáta

03.03.2020

Nejen Jan Zabystřan bodující na 23. místě nedělní kombinace. Na podniku Světového poháru alpských lyžařů v rakouském Hinterstoderu hrál výraznou roli i další Čech - Petr Záhrobský. Bývalý reprezentant a poté trenér mladých tuzemských nadějí si na vrcholné úrovni odbyl premiéru coby technický delegát FIS.

Coby závodník se na Světovém poháru představil naposledy v Super G v rakouském Hinterstoderu. Tehdy se psal rok 2011. Po více než devíti letech se o uplynulém víkendu Petr Záhrobský do elitního seriálu alpských lyžařů zase vrátil. Tentokrát už ale nikoli jako český reprezentant, ve startovním poli byste ho hledali marně. Závodní kombinézu vyměnil za péřovou bundu Don Quiet s logem Svazu lyžařů ČR, Mezinárodní lyžařské federace FIS a především – nápisem „Technický delegát“.

„Byl to můj první podnik Světového poháru v nové pozici a rovnou závody mužů a ještě rychlostní disciplína. V pátek byla zrušena alpská kombinace, následně program přehozen a prodloužen do pondělí, kdy se jel druhý obří slalom. Takže jsem to měl hned o den delší,“ popisoval své dojmy z obnovené premiéry Záhrobský.

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři