Pec pod Sněžkou hostila závody kategorie Masters, Češi vybojovali deset prvenství

Pec pod Sněžkou hostila závody kategorie Masters, Češi vybojovali deset prvenství

8 min 3 s

Středisko v Peci pod Sněžkou o víkendu hostilo závody kategorie Masters, do nichž se zapojili závodníci a závodnice od 30 do 84 let. K vidění byly výborné výkony okořeněné četnými úspěchy českých reprezentantů.


Sobota se nesla ve znamení slalomů. V kategorii žen od 35 do 39 let obsadila Eva Roupcová druhé místo, třetí skončila Michaela Štěpánková. Martina Toušová si jako jediná vyzkoušela branky v kategorii od 40 do 44 roků života.

Nepočetnější sedmičlenné zastoupení měla věková skupina od 50 do 54 let. Nejrychlejší čas zajela domácí Dagmar Tůmová, sedmá dojela Hana Ledvinová. Ivana Öhlschlegelová ovládla kategorii od 55 do 59 let před Stanislavou Férovou, Monika Beranová pak získala druhou příčku mezi 60-64letými.

Mužů se dle očekávání zapojilo více. Opět začněme u kategorie 35-39 let, v níž Tomáš Jiřinec dojel druhý a Tomáš Svoboda třetí. Čerstvým čtyřicátníkům kraloval Zdeněk Burda před starším bratrem Jakubem, třetí nejlepší čas zaznamenal Michal Novotný.

Přesuňme se ke kategorii 45-49letých, kde nejlepší z Čechů Dalibor Manďák obsadil druhou pozici, třetí byl Jiří Langmaier a devátý Jan Karásek. Mezi padesátníky se blýskl druhou příčkou David Horáček, čtvrté místo bral Jan Dupal. Kategorie od 55 do 59 let patřila Milanu Hrstkovi, jenž za sebou nechal i krajany 4. Bohuslava Vaňouse, 5. Daniela Horáčka, 8. Radka Čudu, 9. Jiřího Neužila a 12. Leoše Dvořáka.

Výčet sobotních výsledků ještě nekončí. Zdeněk Škoda obsadil mezi 60-64 letými čtvrté místo, Petr Svinka osmé. Ve věkově starší kategorii se od 5. do 8. místa seřadili Miloslav Dlouhý, Jiří Návesník, Adolf Lebeda a Pavel Hauer, od 10. do 12. pak Jiří Obenberger, Václav Očenášek a Břetislav Řehák. V kategorii od 70 do 74 let si druhé místo vyjel Roman Dědeček, čtvrté Jiří Drlík a šesté Pavel Drlík, mezi 75-79 letými dorazil do cíle v třetím nejrychlejším čase Kamil Hořejš.

Přesouváme se na neděli, kterou obstarali závody obřího slalomu. I v tomto případě začínáme u žen a mezi 35-39letými skončila Eva Roupcová druhá, Bára Zemanová třetí a Michaela Štěpánková čtvrtá. V kategorii od 40 do 44 let Martina Toušová porazila krajanku Terezu Havlíčkovou, v o pár let starší věkové kategorii dojela Helena Burdová druhá a Erika Jeništová třetí.

Kategorii od 50-54 let vládla Dagmar Tůmová, jež porazila i třetí Hanu Ledvinovou a osmou Moniku Svatoňovou. Ivana Öhlschlegelová zdolala Vladimíru Krejčí i Stanislavu Férovou mezi 55-59letými a v kategorii od 60 do 64 let obsadila druhou pozici Monika Beranová.

Obří slalom si vyzkoušeli i muži. Tomáš Jiřinec dokončil svou jízdu v kategorii od 35 do 39 let ve druhém nejrychlejším čase, porazil krajana Tomáše Svobodu. Čtyřicátníkům kralovala pětice Čechů, za vítězem Jakubem Burdou se seřadili jeho bratr Zdeněk, Petr Dvořák, Michal Novotný a Aleš Novotný. Mezi 45-49letými skončili Dalibor Manďák druhý, Marek Novotný třetí, Jiří Langmaier desátý a Jan Karásek jedenáctý.

Také kategorie 50-54 let přinesla české umístění na stupních vítězů, třetí příčku získal David Horáček před čtvrtým Janem Dupalem. O druhé místo se v o jednu třídu věkově starší kategorii podělili Bohuslav Vaňous s Milan Hrstkou, Daniel Horáček byl šestý, Jiří Neužil sedmý, Radek Čuda desátý, Leoš Dvořák dvanáctý a Igor Malý třináctý.

 

Zdeněk Škoda vybojoval druhé místo v kategorii od 60 do 64 let, sedmý skončil Martin Fér, devátý Petr Lochman, jedenáctý Petr Svinka a dvanáctý Dan Frajt. Triumf si mezi 65-69letými připsal Jiří Návesník, těsně za stupni vítězů se umístil čtvrtý Pavel Hauer, v devátém čase dojel Adolf Lebeda, v desátém Břetislav Řehák, v jedenáctém Václav Očenášek a ve třináctém Jiří Obenberger. Kategorie 70-74 let vynesla pěknou druhou pozici Jiřímu Drlíkovi, šestou Břetislavu Skrbkovi a devátou Pavlu Drlíkovi, v kategorii od 75 do 79 let dokončil obří slalom ve třetím nejrychlejším čase Kamil Hořejš.Pomoc Ukrajině