×
Pauláthová s Ledeckou perfektní v kontinentálních pohárech a zítra se postaví na start SP hned šest českých reprezentantů

Pauláthová s Ledeckou perfektní v kontinentálních pohárech a zítra se postaví na start SP hned šest českých reprezentantů

14.01.2016

Kateřina Pauláthová na prvním Far East Cupu v Koreji dobyla druhé místo ve slalomu a obojživelnice Ester Ledecká dnes překvapila soupeřky ve sjezdu Evropského poháru, když skončila s vysokým číslem 58 osmá. Bodovala také Klára Křížová. Ve Wengenu a Flachau se schyluje k akci zítra. V alpské kombinaci nastoupí Ondřej Bank, Kryštof Krýzl a Ondřej Berndt, ve večerním slalomu excelentní Šárka Strachová, o body usilující Martina Dubovská a Gabriela Capová. V obřím slalomu v neděli se představí Martina Dubovská.

Kateřina Pualáthová vyrazila na lov bodů do Koreji a hned v prvním slalomu se jí podařilo vylepšit body. Skončila druhá, sjela si 14,75 FIS bodů a pro začátek je spokojená. „První kolo jsem ještě jela nic moc, ale druhé už jsem vyhrála. Na to, že toho slalomu mám letos zatím opravdu málo natrénováno, můžu být spokojená. Kopec je tady docela mírný, ale pista byla dobrá a je tady zima,“ shrnuje Kateřina a dodává: „Líbí se mi tady, jsme zase v jiném středisku než loni a je tady opět úžasná pohoda. Lidé jsou jiní než v Evropě a přijde mi, že je tady větší sranda, než na závodech v Evropě, kde se všichni daleko více stresují.“

Ester Ledecká dnes jela v zimní části sezóny první závod na lyžích a hned se jí povedl husarský kousek, když ve sjezdu EP zajela 8. místo. Zřejmě tím poněkud zaskočila soupeřky, ale její máma Zuzana nám k tomu sdělila: „Ester to zas až tak neprožívá, je to pro ni takový ‚přáteláček‘.“ V cíli měla Ester radost: "Startovala jsem s číslem 58 a v cíli se smála jako blázen, protože mě ta jízda strašně bavila a to jsem ještě nevěděla, že jsem přeskočila 50 závodnic a bylo z toho fantastické 8. místo."

Na vedoucí Joannu Hälenovou ze Švýcarska ztratila 91 setin, v poslední třetině trati dokonce zajela nejrychlejší čas ze všech závodnic. V druhém sjezdu, který byl dnes náhradou za zrušený včerejší závod, byla Ester 28. V obou dvou závodech bodovala také naše zkušená matadorka Klára Křížová. Zajela 19. a 21. místo. Třetí Češkou na startu byla Pavla Klicnarová, která obsadila jednašedesátou a osmačtyřicátou příčku. Pozitivum je, že se Pavla mezi jednotlivými jízdami zlepšila téměř o sedm desetin. Ester patří v průběžném pořadí sjezdu EP 15. místo, Klára je 18.

Ondra Bank, Kryštof Krýzl a Ondřej Berndt dnes absolvovali první a jediný trénink před zítřejší alpskou kombinací ve Wengenu a i ten musel být kvůli nepříznivé předpovědi počasí zkrácen. Ondra Bank v něm zajel 45. místo, před cílem ale intenzivně brzdil a Tomáš Bank hlásil spokojenost. „Je to dobrý, konečně Ondra neodlehčoval zraněnou nohu a to je jednoznačně posun kupředu. Myslím si, že by to zítra mohl kopnout a mohlo by to vyjít. Výsledky z páteční MRI dopadly dobře. Bylo podezření na únavovou zlomeninu, ta se naštěstí neprokázala. Ondra chce zajet i přes bolest, asi si vezme nějaký prášek proti bolesti a zkusí to kopnout.“

Na body v alpské kombinaci pomýšlí Kryštof Krýzl. Speciálně kvůli této disciplíně do Wengenu přicestoval, protože hned následně se přesouvá na dva Evropské poháry ve slalomu do Zell am See, aby vylepšil své FIS body a startovní pozici v SP. Bude proto chybět na startu nedělního slalomu ve Wengenu. České barvy bude hájit Ondra Berndt, případně Ondra Bank.

„Jestli Berntík pojede i velký sjezd, to se rozhodne až zítra, podle toho, jak se mu povede ten kombinační a jek se bude cítit,“ říká šéftrenér Tomáš Bank.

Šárka Strachová, Martina Dubovská a Gabriela Capová se připravují na zítřejší slalom ve Flachau, který je přeložený z Ofterschwangu. Martina bohužel poslední noc bojovala se zdravotními potížemi. Zvracela a měla další zažívací potíže a tak si dnes naordinovala nucené volno. „Když budu zítra ok, půjdu ráno na trénink. Závod chci jet. I když trať v úterý byla měkká, musím zítra zlepšit horní pasáž, riskovat a vyvarovat se velkých chyb. Teď mrzne, nalili tam ještě další vodu, trať bude dobrá,“ vyhlíží Martina zítřek.

Gábina Capová, která se pro jistotu včera odstěhovala z pokoje od Martiny, aby to od ní nechytla, se také těší na zítřejší lepší trať. Její cíl přiblížit se ke třicítce trvá.

Šárka Strachová určitě zaútočí na další stupně vítězů, má startovní číslo dvě a pokud půjde všechno dobře a předvede jízdy jako v úterním druhém kole, může klidně i zvítězit. „Dnes jsem byla lehce zatrénovat na Reiteralmu, jela jsem 4 jízdy na pocit a soustředili jsme se na doladění detailů. Z jízd mám dobrý pocit, byl to takový pohodový trénink.“ Po stříbrném úspěchu je Šárka dobře naladěná. „Cítím se dobře, líbí se mi tady, je tady skvělá atmosféra a druhém místě mám velkou chuť závodit. Jdu do toho  čistou hlavou a naplno.“ Budeme jí i všem našim reprezentantům držet palce. Sledovat jejich výkony můžete na Eurosportu. V 10.30 rozpoutají bitvu o body muži kombinačním sjezdem, ve 14.00 bude následovat kombinační slalom. Ženy ve Flachau přijdou ke slovu v 15.30 a druhé kolo startuje už za tmy v 18.30 hod.

Výsledky z FEC ve slalomu najdete zde, výsledky z prvního sjezdu EP v Zauchensee zde a z druhého sjezdu zde.

(EK)

 

Photo: CzechSki/ZoomAgence

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři