Pauláthová měla světové body na dosah! Po postupu do 2. kola ale přišla chyba...

Pauláthová měla světové body na dosah! Po postupu do 2. kola ale přišla chyba...

4 min 51 s

Kousíček scházel k životnímu úspěchu ve světovém poháru české reprezentantce Kateřině Pauláthové. S číslem 47 postoupila jako 24. do druhého kola obřího slalomu ve Svatém Mořici. Jenže ve druhé jízdě spadla, sice zabojovala a vyšlápla podjetou branku… ale o pět vteřin překročený časový limit ji připravil o druhé světové body. Kdyby „jen“ dojela včas, vyrovnala by tak své 28. místo z před dvou let ve Špindlerově Mlýně.


„Smůla. Ale formu mám, musím ji prodat. Přijde to,“ prohlásila odhodlaně v cíli pro svůj web www.katerinapaulathova.cz. V prvním kole zajela velmi dobře. „Bylo to těžký, samý hrany. Snažila jsem se jet co nejrychlejší stopu, až na riziko. Sice jsem nahoře podjela pár bran, ale pak jsem to narvala (první mezičas 54., pozn. red.),“ vyprávěla. „Nechci říkat, že to byla nejlepší jízda sezony, pokaždé to je jinak. Moc jsem si nevěřila, v sobotu při rozjíždění to bylo hodně agresívní. Kdyby trať nevydržela, nedalo by se. Ale naštěstí zůstala a bylo to moc pěkný, rychlý, krásný,“ dodala.

S vyšším startovním číslem ji předstihla pouze Italka Marsaglia. Naopak vypadly Američanka Shriffin, Švýcarska Gut, Rakušanka Görgl a další hvězdy. Na druhou jízdu po obědě vystoupala teplota o dva stupně nad nulu. „Nepojedu jak bábovka,“ říkala si 20letá česká lyžařka. „Nesmíš jet hranu, ale důstojně, okolo pětadvacátého místa,“ naváděl ji otec a trenér Radovan Pauláth. „Nebyla jsem nervozní, neřeším to, jsem flegmatik,“ popisuje předstartovní napětí

„Nejela jsem úplně naplno, nechala jsem tam trošku rezervy. Jenže na největší bouli jsem udělala chybu,“ připouští. Ve stejném místě později vyletěly i zkušená Italka Karbon, držitelka křišťálového globu za obří slalom 2008, nebo Kanaďanka Gagnon. Česká naděje vydupala zpět do branky a statečně dojela do cíle. Jenže bohužel za limitem, počítaným z času pozdější vítězky Francouzky Worley. „Budu se muset naučit rychleji šlapat do kopce,“ smála se už později. „Ligety taky spadl v obřáku. I ti nejlepší dělají chyby. Budu bojovat dál,“ vzkazuje.

Kompletní výsledky závodu najdete zde.

Už v úterý nastoupí letos poprvé do slalomu světového poháru v Courchevelu ve Francii, ještě před vánoci ji čeká čtvrtý obří slalom ve Val d´Isere.

text: Tomáš Nohejl/katerinapaulathova.czPomoc Ukrajině