Paráda! Gabriela Capová boduje 19. místem ve slalomu v Killingtonu!

Paráda! Gabriela Capová boduje 19. místem ve slalomu v Killingtonu!

7 min 21 s

První body v Světovém poháru v sezóně 2018/2019 vybojovala pro český tým alpských lyžařů Gabriela Capová. Ve slalomu v americkém Killingtonu zajela se silným nachlazením perfektní 19. místo. Gratulujeme! Zvítězila domácí Mikaela Shiffrinová, druhé místo putuje na Slovensko zásluhou Petry Vlhové a na třetí pozici se druhým kolem probojovala švédská olympijská vítězka Frida Hansdotterová.


Tak takovýto super výsledek jsme tak úplně nečekali! Česká reprezentantka Gabriela Capová totiž bojovala s nachlazením a nebylo ani jisté, zda se postaví na start. „Dnes jsem se cítila lépe než včera, kdy jsem neměla energii, abych dobře prohnula obřákové lyže v oblouku, což mě mimochodem mrzelo, protože se mi ten obřák hodně líbil a nevyšlo to,“ odskočila myšlenkami ještě k sobotnímu obřímu slalomu, ve kterém se ztrátou 3,91s nepostoupila do druhého kola. 

„Dnes se to ale ve slalomu povedlo, bylo to hodně podobné závodu v Kranjske Goře, kde jsem skončila také devatenáctá,“ říká úspěšná slalomářka a s úsměvem na tváři objasňuje: „Včera se mi obřák úplně nepovedl, stejně jako v Kranjske Goře, slalomový kopec v Killingtonu je profilem podobný tomu v Kranjske Goře, počasí a podmínky byly dnes také podobné jako v Krajske Goře, když mžilo a pistu solili a prolívali vodou a ta byla podobně jako v Kranjske Goře divočejší. Takže jsem si hned ráno říkala, že by mi to mohlo sedět. K tomu se mi vrátila včera ztracená síla, mohla jsem do toho proto jít naplno. Byly tam sice nějaké krizičky, ale podařilo se mi je ustát. Koneckonců, u mě jízda bez krizí bývá pomalá.“

Když přijela Gábina s číslem 42 do cíle prvního kola svítila u jejího jména 22: „Měla jsem radost, ale ještě jsem čekala, jestli mě někdo nevyšoupne, na startu byla ještě spousta dobrých holek. I když už během jízdy jsem věřila, že by to mohlo vyjít. Navíc jsem věděla, že na téhle divočejší trati se nikdo nebude cítit příliš dobře.

A měla nějakou taktiku do druhého kola? „Jet znova naplno, jako by ani žádné první kolo nebylo a využít lepšího startovního pořadí. Slalom byl postavený rovněji, to mi sedlo. Pustila jsem se do něj dobře, pak jsem trochu ubrala, měla jsem totiž asi ve třech brankách divný pocit na pravé lyži, jako by mi měla vypadnout, tak jsem radši trochu polevila, ale jen trošičku. Přece jenom člověk má ten výsledek někde v hlavě a nechce o něho přijít.“ Mimochodem, Gábina zajela jeden z úseků mimořádně, když byla na prvním mezičase ze všech nejrychlejší. „Jednou bych to ráda spojila,“ usmívá se a dodává:

„S 19. místem jsem určitě spokojená. Jsou to mé druhé body kariéry a vyrovnání umístění z Kranjske Gory. Když jsem tady přijížděla, bolelo mě dva dny v krku a pak se to překlopilo v nachlazení, moc jsem nevěřila, že by to tady mohlo vyjít. Před týdnem v Levi jsem si určitě věřila víc.“ 

Svěťákové body získané hned na začátku sezóny jsou pro Gábinu i české lyžování důležité. „Bude to teď jednodušší pro hlavu. Už jsem bodovala a do dalších závodů nemám co ztratit a příjemné je, že už teď máme i pro příští sezónu zajištěná dvě startovní místa.“

To druhé dnes obsadila Martina Dubovská. Na trať vyjela jako dvaatřicátá, do druhého kola ale bohužel nepostoupila. Skončila čtyřicátá a na postup jí chybělo čtyřiadevadesát setin.

Výsledky slalomu SP v Killingtonu najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgence

 Pomoc Ukrajině