×
Paráda! Ester Ledecká zajela v Rusku 10. místo v super-G!

Paráda! Ester Ledecká zajela v Rusku 10. místo v super-G!

02.02.2020

Skvělá zpráva přichází z Rosa Khutor. Ženy se po několika dnech, kdy se kvůli počasí systematicky rušily všechny sjezdy, dočkaly závodu v super-G. Pro naši Ester Ledeckou to byl skvělý den. Zajela v SG své svěťákové maximum v podobě 10. místa. Gratulujeme!

Ester Ledecká dosáhla 10. místem nejlepšího výsledku v super-G ve svěťákové kariéře. Lépe se jí tato disciplína povedla už jen na ZOH v Pchjongčchangu, kde senzačně zvítězila. V sezóně, v níž dosud sbírala TOP výsledky pouze ve sjezdu (prvním, čtvrtým a osmým místem, spolu s dvacátou příčkou je v průběžném hodnocení sjezdu na třetím místě v SP) v Rosa Khutor neboli Krásnaje Poljaně zazářila 10. místem v super-G. A velmi technicky vytyčeném super-G, které bylo postaveno na relativně méně technické sjezdovce. Nicméně tyto podmínky nejsou šity úplně na míru naší reprezentantce a to více je její úspěch cenný.

„Jsme spokojení. Jízda to byla dobrá. Byla v ní sice jedna velká chyba, která trochu mrzí, protože Ester stála lepší umístění, ale jsem rád, že se jí podařilo přenést se přes krizové období z minulého týdne, kdy nebyla zdravotně v pořádku. Nahrála nám v tom i skutečnost, že se tady zrušily všechny tréninky sjezdu a nakonec i samotný závod, a tak mohla nabrat síly zpět,“ sdělil trenér Tomáš Bank a nastiňoval další plány. „Příští týden v Garmischi budou asi nakonec dva sjezdy a to už v podstatě rozhodne o této sezóně. Pokud to Ester zvládne dobře, budeme celkové umístění hodně dobré. A také bych byl rád, kdyby se dostala na finále SP i v super-G. Zatím je 27., jede jich 25.“

Závod vyhrála Italka Federica Brignone před týmovou kolegyní Sofií Goggiou, která se po pádu v Bansku potýká s bolestivě naraženou okosticí holenní kosti a Švýcarkou Joannou Hählenovou. Při neúčasti Mikaely Shiffrinové se Federica Brignone dostala zpět do čela disciplíny, které po vítězství v Bansku z minulého týdne vedla právě fenomenální Američanka. Závod nejela rovněž Petra Vlhová. Všechny jmenované protagonistky se ale utkají na startu dalšího rychlostního podniku SP příští týden v Garmisch - Partenkirchenu, kde se tento víkend konaly rychlostní disciplíny a obří slalom mužů. Bohužel zatím stále ještě bez české účasti. 

Kompletní výsledky super-G žen v Rosa Khutor najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgence

 Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři