×
Osm českých alpských lyžařů vyhlíží zítřejší start. Budou závodit?

Osm českých alpských lyžařů vyhlíží zítřejší start. Budou závodit?

14.02.2018

Přeložený sjezd mužů a přeložený obří slalom žen se má uskutečnit ve čtvrtek 15. února. Z pohledu středoevropského času v noci z dneška na zítřek. V nasazení bude celý náš tým s výjimkou Adama Kotzmanna. Na obří slalom žen se chystají Kateřina Pauláthová, Martina Dubovská, Ester Ledecká a Gabriela Capová, na sjezd mužů Filip Forejtek, Ondřej Berndt, Jan Hudec a Jan Zabystřan.

Ženy dosud ještě neodjely jediný závod. „Je to únavné, jak nám to dennodenně ruší. Každý den vstáváme v šest ráno, jdeme koncentrované na kopec s tím, že chceme podat co nejlepší výkon a každý den nic. Zpět se vracíme po 14. hodině. Moc zábavné to není. Naopak, je to náročné psychicky,“ říká Kateřina Pauláthová, která zítra vyrazí na trať jako první z Češek se startovním číslem 41. Obří slalom je její základní disciplínou a také úspěšnou - dvakrát v kariéře v něm bodovala a další bodovaná místa má z alpské kombinace.

O tři čísla za ní na trať jako čtyřiačtyřicátá vyjede slalomářka Martina Dubovská. „V poslední době jsem se věnovala pouze slalomu, ve kterém mi to jde nejlíp. Dám to toho maximum a uvidím,“ slibuje si.

Ester Ledecká s devětačtyřicítkou je také především závodnicí pro rychlostní disciplíny (ve sjezdu letošní sezónu excelovala 7. a 13. místem na SP v Lake Louise) a je otázkou, kolik času jí zbylo na trénink této technické disciplíny. Ale vzhledem ke skutečnosti, že Ester je maximalista, určitě stihla přímo na ZOH obří slalom alespoň trochu dotrénovat.

Gábina Capová si premiéru pod pěti kruhy odbude s číslem 54. A i ona má, podobně jako Dubovská, slalom silnější.

V mužích se na start zítra postaví celý sjezdařský tým. Ondřej Berndt po úspěchu v alpské kombinaci (16. místo) může nastupovat v absolutní psychické pohodě, své už zajel a bylo to nad rámec očekávání.

Naopak Filip Forejtek na výsledek čeká. V trénincích tady jezdil povedené časy se ztrátou do tří vteřin a z našeho týmu byl nejrychlejší.

Jan Hudec lehce bojuje s bolestmi a tréninkové jízdy skládá jako puzzle, aby pak v závodě z toho vzešlo optimum.

Jan Zabystřan v tréninku hodně rovnal stopu, v závodě alpské kombinace už to bylo lepší a i časové manko začalo být solidní.

Držíme na zítřek všem palce!

Přímý přenos dává ČT a ES1. Obří slalom žen začíná v 2.00 SEČ, sjezd mužů v 3.00 SEČ a druhé kolo obřího slalomu žen v 5.45 SEČ.

(EK)

Photo: FB Czech Olympic TeamPartner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska