Opět v cíli aneb 18. místo pro Martinu Dubovskou na SP ve Schladmingu

Opět v cíli aneb 18. místo pro Martinu Dubovskou na SP ve Schladmingu

5 min 35 s

Byl to velmi náročný závod především po psychické stránce, neboť Martina Dubovská v předchozích dvou kláních vypadla a bylo důležité získat zpět ztracenou vyrovnanost. To se nakonec podařilo. Martina pronikla do druhého kola sice taktak, ale v konečném účtování si připisuje třináct bodů za 18. místo. Před blížícími se olympijskými hrami a následující dlouhou pauzou do dalšího slalomu SP to byl hodně důležitý krok pro klid české slalomové jedničky. Gabriela Capová skončila 44. a do druhého kola nepostoupila.


Závod se měl původně konat v nedalekém Flachau, ale kvůli covidové incidenci byl z tohoto střediska přesunut do nedalekého Schladmíngu. Ženy startovaly na místním mužském svahu poprvé. V roce 2013 se zde konalo mistrovství světa, ženy ale závodily na jiném svahu, který se s tím dnešním potkává pouze na několik posledních bran. Tehdy v roce 2013 měl závod na MS stejnou vítězku jako dnes - Mikaelu Shiffrinovou (USA). Ta dokázala fantastickou jízdou ve druhém kole poskočit z pátého místa na první a o patnáct setin předstihnout letos dominantní Petru Vlhovou (SVK). Ta si ve Schladmingu už se značným předstihem zajistila malý křišťálový glóbus za slalom. Třetí skončila Lena Dürrová (GER).

 

Martina Dubovská proklouzla do druhého zcela těsně. Se startovním číslem patnáct zajela třicátý čas prvního kola a musela čekat, protože i závodnice s vyššími startovními čísly dokázaly  zajíždět kvalitní časy. „V prvním kole to byly brutální stresy, jestli se dostanu do druhého kola, což se mi už dlouho nestalo. Fakt jsem v tom cíli stála a čekala až do poslední závodnice. Ta první jízda nebyla špatná, ale udělala jsem chybu na prudkému, pak už jsem se nedokázala dostat do rytmu a ta ztráta byla velká. Potom jsem byla vůbec vděčná, že jedu to druhé kolo. Chtěla jsem jet uvolněnou a rychlou jízdu, ale také jsem se nevyhnula chybě v závěru. Ale 18. místo…, myslím si, že se z toho těším a jsem vděčná, že jsem zase tam po těch dvou nevydařených závodech. Teď si trochu oddechnu, potrénujeme a dám se dohromady na olympiádu."

 

Gabriela Capová zajela v prvním kole 44. čas, na nejrychlejší ženu prvního kola Petru Vlhovou ztratila přes tři vteřiny, na poslední postupující to bylo něco přes vteřinu. 

 

Jsme rádi, že Martina dokázala po dvou výpadcích dojet tentokrát do cíle a také postoupit do druhého kola. Z psychického hlediska se dnes takzvaně lámal chleba, ale dopadlo to dobře a Martina opět prokázala svou psychickou odolnost.

 

Výsledky slalomu SP žen ve Schladmingu najdete zde.

 

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgencePomoc Ukrajině