×
Ondřej Berndt zvítězil ve slalomu Far East Cupu v korejském Yongpyongu

Ondřej Berndt zvítězil ve slalomu Far East Cupu v korejském Yongpyongu

08.02.2020

Páté vítězství kariéry v kontinentálním poháru, z toho třetí ve Far East Cupu (další dvě má z Jihoamerického poháru) si připsal český reprezentant Ondřej Berndt. Kryštof Krýzl v prvním závodě po dvouměsíční závodní pauze skončil na sedmém místě. Jan Zabystřan zajel o den dříve v obřím slalomu 4. místo, slalom nedokončil.

V korejském Yongpyongu vyhrál slalom. Potěšující jsou ale především body, které v si vyjel. Nových 15,76 FIS bodů odpovídá starým 6,76 FIS bodům, což představuje Ondrovo životní maximum. Už nyní po jednom slalomovém závodě tedy může mít spokojený pocit s tím, že se korejské mise vyplatila. Na sociální síti uvedl: „První vítězství v tomto roce, nejlepší výsledek mojí kariéry.“ My připojujeme gratulaci.

Kryštof Krýzl si v prvním závodě po dvouměsíční pauze způsobení zraněním kotníku vedl velmi dobře, v prvním kole dokonce výtečně, kdež o setinu vedl před Korejcem Yungem a pět setin před Ondřejem Berndtem, jemuž po prvním dějství patřilo třetí místo. Ve druhém kole ale Kitan chyboval a musel se pro začátek spokojit s místem sedmým. Každopádně nás ale těší, že je po zdravotních komplikacích zpět a k tomu ve hře o perfektní výsledky.

Jan Zabystřan slalom bohužel nedokončil. V obřím slalomu, úvodním závodě korejské série, skončil Zaby na čtvrtém místě. Člen reprezentačního ‚B‘ týmu Martin Štěpán ve slalomu rovněž úspěšný průjezd cílem nezaznamenal a obřím slalomu, jež není jeho hlavní disciplínou, obsadil pětatřicáté místo.

Naše reprezentanty čeká v Koreji v termínu 11. - 14. února ještě jeden závodní blok ve středisku Bears Town v podobě dvou slalomů a dvou obřích slalomů. Budeme držet palce.

Ester Ledecká skončila v tréninku sjezdu v Garmisch - Partenkirchenu na pátém místě, což je před sobotním závodem povzbuzující zpráva. Ester v posledním sjezdu v Bansku neměla nejlepší den, ale už o týden později v super-G v ruské Krásné Poljaně zajela své svěťákové maximum v SG, když skončila desátá.

Výsledky z Yongpyongu najdete ze slalomu zde, z obřího slalomu zde.

(EK)

Photo: Archiv O. Berndta

 Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři