×
Ondřej Berndt zajel třetí místo ve sjezdu FIS v rakouském Hinterstoderu, skvěle jel i Jan Zabystřan

Ondřej Berndt zajel třetí místo ve sjezdu FIS v rakouském Hinterstoderu, skvěle jel i Jan Zabystřan

16.12.2016

Výrazně do pořadí sjezdu v Hinterstoderu promluvili český reprezentant Ondřej Berndt a juniorský reprezentant Jan Zabystřan. První jmenovaný byl třetí s odstupem pouhých třinácti setin na vítěze za parádních 24,02 FIS bodů a druhý skončil sedmý s odstupem jen o osm setin vyšším a rovněž parádních 25,56 FIS bodů. Celkově byly závody pro český tým úspěšné, všichni si zlepšili body.

Pro Ondřeje Berndta výsledek představuje druhé nejhodnotnější body sezóny i kariéry v této disciplíně. První si vyjel před dvěma týdny ve Val Gardeně. V dalším vydáním světového žebříčku se zase posune o kousek blíž světové stovce, přibližně na 119. místo.

Skvěle si vedle Berndta vedl Jan Zabystřan. Sedmé místo zajel se startovním číslem 41. A nejlepší body kariéry se zrodily nejen ve sjezdu, ale i celkově. Pokud jsme totiž minulý týden psali, že si Zaby na českých FIS závodech v Pfelders vyjel poprvé v životě pod třicet bodů, tak dnes se o další čtyři body zlepšil. Nový průměr 31,19 FIS bodů vesjezdu ho posune na cca 158. místo na světě, zlepší se o 190 míst.

Bodově si polepšili i všichni další Češi na startu. Člen „A“  týmu Filip Forejtek v jednom sjezdu odstoupil a v jednom byl 21., což mu vyneslo druhý nejlepší výsledek sezóny i kariéry. Body vylepšil o další dva a a světovém žebříčku ubere dalších čtrnáct míst (cca 234. místo).

Juniorský reprezentant Tomáš Klinský zajel rovněž druhý výsledek sezóny a zlepšil se o sedm bodů, které v jeho případě představují cca 66 míst, bude cca 294.

Další juniorští reprezentanti Patrik Benc a Jan Straka zaznamenali rovněž výrazné bodové zlepšení a posunou se na 430., respektive 486. místo sjezdového světového rankingu.

Gratulujeme k parádním výsledkům.

Výsledky sjezdu v Hinterstoderu najdete zde.

(EK)

Photo: FB O.BerndtPartner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska