×
Ondřej Berndt zajel kvalitní výsledek ve sjezdu

Ondřej Berndt zajel kvalitní výsledek ve sjezdu

30.11.2016

Český reprezentant ve sjezdovém lyžování Ondřej Berndt podal velmi dobrý výkon ve sjezdu na FIS závodech v italské Val Gardeně. Vyjel si své dosavadní bodové maximum v této disciplíně. Polepšil si i další člen reprezentačního ‚A‘ týmu Filip Forejtek a juniorský reprezentant Tomáš Klinský.

Byl to v rámci nové sezóny první závod ve sjezdu na evropském kontinentě a zřejmě proto se na něm sešla dobrá konkurence týmů pro Evropský pohár z Rakouska, Německa, Francie a Itálie. Prvního závodu skvěle využil český reprezernant ve sjezdovém lyžování Ondřej Berndt. Zajel v něm 8. místo a vyjel si 20,41 FIS bodů, což je ve sjezdu kvalitní výsledek. Startoval jako sedmadvacátý a poradil si se specialisty sjezdaři, mezi kterými nechyběli vítězové EP (Nicolas Raffort z Francie nebo Johannes Kröll z Rakouska) či ve svěťáku bodující Ital Paolo Pangrazzi. Ondru tento výsledek posune ve světovém žebříčku o dalších 30 míst vzhůru a v následujícím vydání začne figurovat na cca 130. místě s 25,65 FIS body.

„Jelo se to jednoduché sjezdovce, byl už jsem tady potřetí, takže už ji docela dobře znám. Užíval jsem si to, místy to jelo hodně rychle. Celý měsíc jsme se teď věnovali slalomu a pár dní obřáku, tak už jsme se na sjezd hodně těšil,“ řekl k závodům Onda. Teď ho čeká přesun do rakouského Hausu na obří slalomy FIS. „Cestou se ale ještě zastavujeme v závodním oddělení Atomicu, musím dát sjezdové lyže do stroje. Ve Val Gardeně bylo málo sněhu, do kterého napršelo a pak mrzlo, takže to byla ledová a agresivní pista. Vypálil jsem skluznice u všech párů lyží. Nejsou ale zničené, stačí udělat novou strukturu. Druhý závod sjezdu jsem proto musel jet na jiném páru lyží, který už není tak super, jako ten první. Už to nebylo ono, udělal jsem tam v jednom místě chybu, jinak bych jel rychleji i druhý závod,“ doplnil Ondra, který ukrojil další bodík také ze super-G bodů.

Nejlepšího sjezdového výsledku v dosavadní kariéře dosáhl i Filip Forejtek, když si polepšil z průměru 54,67 na 47,33 FIS bodů, což ho zařadí na cca 243. místo na světě. „Jsem rád, ale dalo se jet rychleji. Udělal jsem chybu v jediné zatáčce, která tam byla. Byl to dobrý závod na body – nezpomalovala se trať, byla dobrá pro všechny – dalo se z toho vytěžit víc. Rychlostky mě baví asi více než slalom, ale obřák mě baví taky hodně.“ sdělil nám Filip.

Také juniorský reprezentant Tomáš Klinský zajel svůj životní výsledek ve sjezdu (53,40 FIS bodů). Zlepšil se tím o 28 bodů a s novou průměrnou hodnotou 60,88 se posune z 611. místa na cca 349. místo.

Reprezentanti Ondra Berndt a Filip Forejtek si po závodech zašli zahrát hokej. „Nálada byla dobrá, zabruslili jsme si s mladými ‚Taloši‘, s Ondrou jsme hráli proti sobě, tak jsem mu alespoň vrátil tu dnešní porážku ze sjezdu,“ smál se Filip Forejtek.

Klukům gratulujeme k výsledkům, prohlédnout si je můžete zde.

(EK)

 Photo: Archiv O.Berndt,F.Forejtek

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři