×
Ondřej Berndt ve slalomu opět zvítězil

Ondřej Berndt ve slalomu opět zvítězil

15.11.2018

Po zářijovém vítězství na Jihoamerickém poháru v Chile si český reprezentant v alpském lyžování Ondřej Berndt ve slalomu připisuje druhý triumf sezóny. Tentokrát nenašel přemožitele ve velmi slušně obsazeném slalomu kategorie FIS v italské Soldě a ziskem 14,41 FIS bodů potvrdil stabilizaci výkonnosti v této disciplíně. Gratulujeme.

Berndt startoval v Soldě ve dvou slalomech, první ale nedokončil. V prvním kole chyboval a druhé už si dal pouze jako trénink a nedojel. „Bohužel. Před cílem druhého kola jsem vypadl. Startoval jsem po třicítce a tak jsem se mohl porovnat s vedoucím závodníkem z prvního kola a podle Dartfish by to byl dobrý čas,“ popsal Ondřej vývoj svého prvního závodního dne v Soldě.

Do vítězného závodu odstartoval se startovním číslem jedna. „První kolo se mi hodně povedlo v horní části, spodek jsem trochu pojistil, protože jsem tam v prvním závodě udělal v každém kole chybu, tak jsem to v tom místě nechtěl zase pokazit; možná to bylo zbytečné.“ Po prvním kole Berndt figuroval na třetím místě se ztrátou pouhých pěti setin. „Věděl jsem, že můžu vyhrát. Ve druhém kole se mi povedla jízda bez větší chyby, a to i když trať už byla dost rozbitá, a bylo z toho o šest setin první místo,“ říká spokojeně Ondra. V těsném závěsu za sebou nechal Slovince Žana Grošelje a vítěze slalomu SP z Kitzbühelu 2012 Itala Cristiana Devilleho. 

Z vítězství má náš reprezentant pochopitelně radost, ví však, že sezóna teprve začíná. „Beru to jako dobrý závod na rozzávodění. V trénincích jsem se občas trápil a nevěděl, co od toho čekat.“ Do vítězného slalomu nastoupil v loňských lyžařských botách. „A bylo to mnohem lepší, takže u nich zůstanu u nechám si udělat úplně stejné do dalšího průběhu sezóny.“

Ten bude ještě dlouhý, ale nejbližší týden Ondřej vyplní dalším tréninkem v Soldě. „Má být super počasí, tak zkusím využít dobrých podmínek. Až se vrátím domů, zapracuji ještě na kondičce a 30. listopadu odlétám do Číny na Far East Cup.“ Tam ho doprovodí další členové mužského áčka Kryštof Krýzl a Jan Zabystřan, z juniorek Elese Sommerová a Tereza Nová.   

Pro úplnost - v posledním slalomu NJR probíhajícím souběžně se závody FIS v Soldě zvítězil poprvé v juniorské kariéře Adam Klíma a třetí místo - a už třetí stupně vítězů v této sérii - dobyla Klára Gašparíková.

Výsledky ze slalomu mužů v Soldě nejdete zde, přehled výsledků z juniorských závodů zde.

(EK)

Photos: Archiv O. Berndta

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska