Ondřej Berndt noční slalom SP v Madonně di Campiglio nedokončil

Ondřej Berndt noční slalom SP v Madonně di Campiglio nedokončil

5 min 40 s

Noční slalom Světového poháru v Madonně di Campiglio byl prvním závodem SP, který v sezóně 2021/2022 závodník Bižuterie Jablonec a Dukly Liberec absolvoval. Do cíle prvního kole se bohužel nedostal. Dramatickou koncovku měl závod pro vedoucího muže prvního kola Clementa Noela z Francie, který najel hodně zpříma na poslední terénní vlnu a nestihl nakonec poslední branku. Zvítězil Nor Sebastian Foss Solevaag, druhý byl Alexis Pinturault (FRA) a třetí Švéd Kristoffer Jakobsen.


Ondřej Berndt měl před tímto SP časově i fyzicky velmi náročný program, navíc do závodu nastupoval se silným nachlazením. 

 

„Zvažovali jsme, jestli tady vůbec jet, protože jsem celkem dost nachlazený a hodně toho v posledních dnech odjezdil.“ Ondra musel mít napřed dva týdny pauzu, když si po třítýdenním soustředění ve švédském Kaabdalis doma v lese při běhu vymknul kotník a pak byl od 5. prosince v nepřetržité permanenci. Trénoval v Pfelders, následovaly Evropské poháry v Obereggenu a Val di Fasee a pak série závodů FIS na Kronplatzu. „Pokoušel jsem se kvůli ZOH sjet potřebné body,“ vysvětloval. 

 

Před SP v Madonně hlásil, že není nervózní, a že pojede vabank. „Neměl jsem co ztratit, cílem bylo dostat se do druhého kola.“ Od startu chytil český závodník solidní rytmus a opravdu jel, co to šlo. Při největších změnách rytmu ale chyboval, dostával se pod brány. V nejprudší pasáži přišla další chyba podobného charakteru, která snesla Ondru pod bránu tak nízko, že už ji nešlo napravit.

 

Šance na úspěch to není rozhodně poslední. Ondřej bude hned po Novém roce startovat na Evropských pohárech v Berchtesgadenu a do olympijské uzávěrky bude v té době zbývat ještě nějaký čas. 

 

Co se týče čela závodu, tak druhý slalom sezóny přinesl v jistém smyslu podobné drama, jako ten první ve Val d’sere. Tehdy Alex Vizatzer, který figuroval v TOP3, před cílem druhého kola nestíhal a poslední branku, přes veškerou snahu, projel z druhé strany. V Madonně di Campiglio se totéž stalo jasně vedoucímu Clementovi Noelovi, který 5. bránu před cílem, postavenou na terénní vlně, najel hodně zpříma a v dalších bránách byl později a později. Předposlední bránu stihl taktak a šel v ní do pádu, poslední bránu pak v pádu minul. V cíli mu svítil náskok těsně nad vteřinu, závod by tedy suverénně vyhrál, místo toho však přišla diskvalifikace.

 

Na závodech kategorie FIS v německém Götschenu, těsně před Štědrým dnem, zajel Ondřej Surkoš v obřím slalomu 3. místo. Gratulujeme.

 

Výsledky slalomu SP v Madonně d.C. najdete zde, z obřího slalomu FIS v Götschenu zde.

 

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgencePomoc Ukrajině