Ondřej Berndt bodoval na EP v Berchtesgadenu, Kryštof Krýzl po slibné jízdě deset bran před cílem v Adelbodenu vypadl

Ondřej Berndt bodoval na EP v Berchtesgadenu, Kryštof Krýzl po slibné jízdě deset bran před cílem v Adelbodenu vypadl

6 min 39 s

Ondřej Berndt na Evropském poháru v německém Berchtesgadenu bodoval 23. místem a vyrovnal svůj nejlepší slalomový výsledek v této soutěži. Marka Müllera staršího dělilo na 32. místě od prvního bodového zisku kariéry 0,25 s. Kryštof Krýzl v Adelbodenu sahal po bodech v SP, deset bran před cílem ale odstoupil.


„Konečně,“ vydechl v cíli slalomu v Berchtesgadenu Ondřej Berndt, když poprvé v sezóně a popáté v kariéře bodoval v Evropském poháru. S konečnou ztrátou 1,37 s obsadil 23. příčku a získal 27,34 FIS bodů, což je na poměry evropské konkurence velmi kvalitní bodový výsledek. 

 

„Potřeboval jsem zajet do patnáctky, abych se v boji o Olympiádu dostal na lepší pozici, ale to bych musel ve druhém kole trochu více zariskovat, což bylo spojeno s vysokým rizikem výpadku, který jsem si naopak kvůli Olympiádě nemohl dovolit. Takto jsem zabodoval, což bylo důležité a také jsem si v kvalifikaci na ZOH pomohl s FIS body ve slalomu. Ne, že bych druhé kolo nejel naplno, ale jedno místo jsem si cíleně pohlídal, abych v něm neudělal stejně velkou chybu jako předchozí závod,“ říká Ondra, který má z 23. místa radost. „Je to poprvé, co jsem se dostal v EP po prvním kole do třicítky, takže na sklonku kariéry je to posun.“

 

Nyní se chystá na další ‚lov’ olympijských bodů. „Potřebuji zajet dobrý obřákový výsledek, takže pojedu do Kranjske Gory, kde se hned po SP žen konají závody FIS, které by měly být dobré. Od tama zamířím zřejmě do nedalekého Tarvisia na Evropský pohár ve sjezdu, kde se pokusím zabodovat, čímž bych získal druhé body v EP potřebné pro nominaci na ZOH.“

 

Marek Müller starší (*1998) byl v dnešním slalomu EP vůbec nejblíže bodům za celou dobu, co závodí. Na 32. místě ho pouhá čtvrtvteřina dělila od prvního bodového úspěchu.

 

V Adelbodenu na SP mužů předvedl v obřím slalomu slibnou jízdu Kryštof Krýzl. Po předchozích úspěších v Evropském poháru si v obřím slalomu věřil a z jeho pohybového projevu to bylo na první pohled znát. 

 

„Byla to škoda. Najel jsem trochu zpříma jednu bránu na rovině před posledním hangem a už se s tím nedalo nic dělat. Snažil jsem se, ale lyže mi zajela do hlubšího sněhu a nevím, co bych musel udělat, abych se do další brány vlezl - asi bych musel úplně zabrzdit. Už jednu menší chybu jsem udělal nahoře po první průjezdné, musel jsem tam hodit trochu ‚štorcku’, ale pak jsem jel dobře. V pohodě by to stačilo na postup, vlastně jsem hodně dlouho takto reálně blízko k postupu nebyl. Navíc dole ten hang za ta léta už dobře znám a vím, jak na to, abych to tam projel bez ztráty a rychle,“ konstatoval Kryštof Krýzl s tím, že tentokrát v dobrý výsledek věřil.

 

Nyní se chystá na nedělní slalom. „Nějak moc ho neřeším, v tréninku se mi jezdilo docela dobře, na té horní pasáži po startu obřáku to byl celkem příjemný ‚grippy’ led. Spodek, kde se jede závod,

 je tvrdší,“ uzavírá Kitan s tím, že odvede na trati maximum. Bude mít startovní číslo 48.

 

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgencePomoc Ukrajině