×
Ondřej Bank se o víkendu představí v Lake Louise, ženy v čele s Šárkou Strachovou závodí v Aspenu

Ondřej Bank se o víkendu představí v Lake Louise, ženy v čele s Šárkou Strachovou závodí v Aspenu

26.11.2015

Čtyři ženy a jeden muž zasáhnou do bojů o světové body v nejbližších dnech. Světový pohár ve sjezdovém lyžování přivítá muže v rychlostních disciplínách v kanadském Lake Louise a ženy v technických disciplínách v americkém Aspenu.

První zasáhne do bojů už zítra Kateřina Pauláthová v obřím slalomu. „Máme tady v USA super trénink, až neskutečný. Sice se asi nedoplatíme, je to hodně drahé, ale stojí to zato. Pista je skvělá a americký sníh miluji. Kopec v Aspenu ale zase tak ráda nemám. Trénovali jsme hodně obřák a pár dní i slalom.“ Ve slalomu se Kateřina rovněž v Aspenu představí a bude to první slalom v sobotu, na druhý se chystá Tereza Kmochová. K ambicím Kateřina říka: „Samozřejmě bych chtěla bodovat v obřáku. Cítím se dobře, tak uvidíme, jestli to už teď vyjde.“

Ve slalomech se v sobotu a neděli české sjezdové lyžování bude spoléhat především na Šárku Strachovou. „Už cítím, že se to blíží, bude to první oficiální poměření se soupeřkami.“ Do sezóny, v níž se bude soustředit pouze na slalom, vstoupí v nejvýše nasazené sedmičce. „Je to hodně příjemné,“ řekla. Ráda by hned v Aspenu, kde v minulosti už dvakrát zvítězila, udělala první krok, kterým by se přiblížila k celkovému vítězství ve slalomu SP. „Je to spíš sen než cíl, musím si občas připomínat, že už mám splněno, že jsem toho dosáhla hodně, ale mám srdce bojovníka a byla by to krásná třešnička,“ uvedla.

Bez šancí na úspéch v podobě bodů není ani Martina Dubovská, která tento týden zvítězila ve slalomu FIS na Echo Mountain a loni v SP v Aspenu bodovala. „Letos to bude asi těžší, protože pojedu s hodně vysokým startovním číslem a trať bude rozbitější, což spolu s vysoku nadmořskou výškou bude náročné, ale doufám, že to bude dobré,“ říká Matrina. My věříme, že pokud bude pista dobrá, nejlépe led, nebude v podání našich žen nic nemožné.

Na první start sezóny se v Lake Louise chystá česká jednička Onděj Bank. Půjde o první start po jeho krkolomném pádu na MS 2015. Z loňské sezóny má na co navazovat, výsledky měl vskutku skvělé, ale formu letos ladí až na leden. Ne že by nechtěl dřív, ale „Zraněný kotník se hojil pomaleji a ještě stále není stoprocentní, bývá tuhý a cítím ho. Ale věřím, že se všechno včas dá dohromady a na nejdůležitější závody budu fit,“ říká na prahu nové sezóny.

Veškerý program vysílá Eurosport v přímém přenosu. Pátek 27. 11.: obří slalom ženy 1. kolo 17.45 (Eurosport 2), druhé kolo 21.15 (Eurosport 1), sobota 28. 11. : slalom ženy 1. kolo 17.45, sjezd muži 19.15, druhé kolo slalom ženy 21.00 (vše Eurosport 1), neděle 29. 11.: slalom ženy 1. kolo 17.45, super-G muži 19.00, slalom ženy druhé kolo 20.45 (vše Eurosport 1).

(EK)

Photos: FB Vagus, FB Š. Strachová

 

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři