Olympijským vítězem ve slalomu je Francouz Noel. Zabystřan s Krýzlem nedokončili první kolo

Olympijským vítězem ve slalomu je Francouz Noel. Zabystřan s Krýzlem nedokončili první kolo

2 min 59 s

Oba čeští závodníci startovali v prvním kole těsně za sebou ve čtvrté desítce. Nejprve se na trať vydal Jan Zabystřan, který v polovině trati chyboval a závod nedokončil. Stejný osud potkal i Kryštofa Krýzla. Vítězem olympijského slalomu se stal Francouz Clement Noel.


Jan Zabystřan chtěl napravit nezdary ze závodů alpské kombinace a obřího slalomu, které nedokončil. Bohužel i ve slalomu chyboval a vyřadil se mimo hru. Jeho cesta ve slalomovém závodě skončila zhruba v polovině trati. Na stejném místě chyboval i  druhý český reprezentant Kryštof Krýzl, ten tak nedokázal navázat na 19. místo z obřího slalomu. 

 

"Mrzí mě, že jsem to nedobojoval, ale věděl jsem, že nic než jízda na totální riziko nemá šanci na úspěch. Takže jsem to zkusil a nevyšlo to. Slalom mi poslední dobou moc nefunguje, hlavně se soustředím na obří slalom," uvedl Kryštof Krýzl pro Radiožurnál.

 

 "Zezačátku jsem nechytl úplně dobrý rytmus a dělal jsem chybičky. Vždycky mě tam něco překvapilo, o to víc jsem se to snažil tlačit a bylo to neurovnaný. Pak ani nevím, co se tam stalo, a najednou jsem byl venku," dodal pětatřicetiletý český reprezentant. 

 

 

Především díky skvělé jízdě ve druhém kole se olympijským vítězem ve slalomu stal Francouz Clement Noel, pro stříbro si dojel Rakušan Johannes Strolz, bronzový skončil Nor Sebastian Foss Solevaag. 

 

 

(AM)Pomoc Ukrajině